ad visitor77:
tvoje argumentace definitivne opustila sferu jakekoliv racionality a propadla se
do moralniho bahna, ktere je u cloveka ohanejiciho se krestanskou virou
vyslovene odpudive. Tvuj text je projevem totalitniho fetišismu a hluboke
moralni pokrivenosti.. Tboje nestydata teze, ze „Rus jeste valku de facto
nezacal, protoze nechce zabijet a nicit“, je tak monstrozni omluvou valecnych
zlocinu, ze by se za ni stydela i moskevska propaganda. Tvrdit o agresorovi,
ktery srovnal se zemi cela mesta, vrazdil civilisty v Buci, unasi deti a
systematicky nici kritickou infrastrukturu, ze vlastne projevuje "humanismus a
skromnost v zabijeni“, je absolutni moralni dno. Ty neobhajujes mir, ty
obdivujes hrubou silu a klekas pred diktatorem, kteremu v pominuti smyslu
pripisujes bozske pravo rozhodovat o zivote a smrti milionu lidi. Z hlediska
politologie pak predvadis totalni ztratu kontaktu s realitou. Tvuj navrh, aby
mir vyjednaval Gerhard Schroder – zdiskreditovany politicky duchodce, ktery je
prokazatelnym placenym lobbistou Gazpromu – je k smichu kazdemu, kdo ma aspon
zakladni prehled o evropske politice. Vladimir Putin nechce vyjednavat s lidmi
jako Macron, Starmer nebo Merz ne proto, ze by "byli hloupi“, ale proto, ze
tito politici reprezentuji silny a jednotny Zapad, ktery odmitl prijmout jeho
imperialni vydirani. Putin nechce vyjednavace, chce vazaly, kteri mu podepisi
kapitulaci Ukrajiny. A ty mu v tom z tepla sveho internetoveho profilu nadsene
tleskas. Jako katolika te musim dnes jiz potreti upozornit na tvuj fatalni
teologicky analfabetismus. Krestanska etika, konkretne tradice spravedlive valky
svateho Tomase Akvinskeho, jasne rika, ze obrana proti nespravedlivemu
agresorovi je nejenom pravem, ale i moralni povinnosti. Davat vinu za niceni
zeme Zelenskemu a branicim se Ukrajincum, namisto toho, abys ji pripsal Rusovi,
ktery tu valku rozpoutal, je zvracenost. Ty svalujes vinu z vraha na obet. Tva
verze krestanstvi neni nabozenstvim lasky a spravedlnosti, ale nabozenstvim
zbabeleho kapitulantstvi a sluzebnosti vuci tyranovi. Tvoje vyzvy, aby ostatni
"vstoupili do sebe“, jsou tragikomicke. Do sebe bys mel vstoupit ty, abys
splachl ten kremelsky nanos, ktery ti zcela zatemnil moralni usudek a
elementarni lidskou slusnost.
