Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166228

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE:
před 3 hodinami | #166228
Reakce na příspěvek #166211

zrejme koncept fungujiciho pravniho statu jen sotva uchopitelny - zjevne netusis, co je to nezavisla justice,....jedna vec je právny systém, druhá vec je, ako sa prezident sám - a tam bude cítiť, keď ho vláda ignoruje, resp. dostala povinnosť sa o neho starať....ja by som sa cítil trápne!- to si myslí cistokrevný ovcan z felvideku, jehoz predci dve generace nazpet jedli rukama a meli jedny boty na chatrc, a jiné boty do kostela...



| Předmět: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166236 (1)

ad visitor77:
ty porad meles dokola to svoje ubohe "ja bych se citil trapne" a v tom je presne ten rozdil mezi lidmi jako jsi ty a lidmi jako je prezident Pavel.. maly, ustraseny clovicek tveho formatu resi sve malomestacke komplexy, urazenou jesitnost a to, jestli se na nej nahodou nekdo spatne nepodival - statnik na teto urovni ale neresi sve malicherne pocity – ten resi geopolitiku, obranu statu a plneni svych ustavnich povinnosti - jemu je jedno, jestli se na nej nejaka urazena ceska vlada kaboni, protoze on tam nejede na rodinnou oslavu, ale pracovat pro zajmy sve zeme.. to, ze vlada dostala soudne narizeno zajistit jeho ucast, neni jeho ostuda – je to legalni facka te vlade za jeji detinske chovani. Pavel na ten summit nejede jako chudacek, ktereho nekdo veze z milosti, ale jako respektovany general a byvaly sef vojenskeho vyboru nato, ktereho tam aliancni partneri chteji a budou poslouchat s daleko vetsim zajmem nez celou tu vasi vladni kliku, ktera je v Bruselu jen do poctu.. zustan si klidne dal schouleny ve svem koute plnem falesne hrdosti a trapnosti, drahy priteli



| Předmět: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166250 (1)

Není to taková podrž-taška zkorumpované vlády jako ten slovenská buzerant, co vyhrál podvodem.
*3422*