Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166238

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166238
Reakce na příspěvek #166230

hej, ja som konzervatívec vo všetkom, mám rád regionálnu kultúru, umenie, tradície, oslavy, večerné tancovačky - skutočných ľudí, nie kaviarenských pokrytcov a fiktívnych neoválečníkov....



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #166243 (1)

Ty nejsi konzervativec, ty jsi konzerva!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166254 (1)

ad visitor77:
ty si nerikej konzervativec.. konzervatismus je o respektu k institucim, k pravu, k tradici silneho a hrdeho statu a k odpovednosti za obranu vlasti – coz reprezentovali lide jako Churchill nebo Reagan.. to, co ty tady predvadis, neni zadny konzervatismus, ale jen upoceny, zaprdeleny folklorismus ubozaka, ktery se boji velkeho sveta, schovava se za lidove tancovacky a sve vlastni intelektualni selhani maskuje kecy o "skutecnych lidech" - ti tvoji "skutecni lide" totiz ziji v realnem svete, kde plati ucty, potrebuji fungujici ekonomiku, bezpecnost a pravni jistoty – coz jsou veci, ktere se resi prave v tech opovrhovanych ustavnich institucich a na mezinarodnich summitech - ale tobe misto realne prosperity a bezpecnosti tve rodiny staci, kdyz ti nejaky politicky saso zatancuje odzemek a ty pak s vrchnosti uronis slzu do slivovice.. jsi presne ten typ uzitecneho idiota, kteremu staci hodit par lacinych drobku, zatleskat na jarmarku a ty mu za to s radosti odevzdas svou svobodu i budoucnost svych deti - tvuj hloupy utok na "kaviarenske pokrytce" je jen klasicky komplex menecennosti cloveka, jehoz mentalni obzor konci u cedule jeho vlastni vesnice - nejsi hrdym strazcem tradic – jsi jen tragikomicky skanzen, ktery se dobrovolne hlasi k roli bezvyznamneho divaka na smetisti dejin