hej, ja som konzervatívec vo všetkom, mám rád regionálnu kultúru, umenie, tradície, oslavy, večerné tancovačky - skutočných ľudí, nie kaviarenských pokrytcov a fiktívnych neoválečníkov....
hej, ja som konzervatívec vo všetkom, mám rád regionálnu kultúru, umenie, tradície, oslavy, večerné tancovačky - skutočných ľudí, nie kaviarenských pokrytcov a fiktívnych neoválečníkov....
ad visitor77:
ty si nerikej konzervativec.. konzervatismus je o respektu k institucim, k
pravu, k tradici silneho a hrdeho statu a k odpovednosti za obranu vlasti –
coz reprezentovali lide jako Churchill nebo Reagan.. to, co ty tady predvadis,
neni zadny konzervatismus, ale jen upoceny, zaprdeleny folklorismus ubozaka,
ktery se boji velkeho sveta, schovava se za lidove tancovacky a sve vlastni
intelektualni selhani maskuje kecy o "skutecnych lidech" - ti tvoji "skutecni
lide" totiz ziji v realnem svete, kde plati ucty, potrebuji fungujici ekonomiku,
bezpecnost a pravni jistoty – coz jsou veci, ktere se resi prave v tech
opovrhovanych ustavnich institucich a na mezinarodnich summitech - ale tobe
misto realne prosperity a bezpecnosti tve rodiny staci, kdyz ti nejaky politicky
saso zatancuje odzemek a ty pak s vrchnosti uronis slzu do slivovice.. jsi
presne ten typ uzitecneho idiota, kteremu staci hodit par lacinych drobku,
zatleskat na jarmarku a ty mu za to s radosti odevzdas svou svobodu i budoucnost
svych deti - tvuj hloupy utok na "kaviarenske pokrytce" je jen klasicky komplex
menecennosti cloveka, jehoz mentalni obzor konci u cedule jeho vlastni vesnice -
nejsi hrdym strazcem tradic – jsi jen tragikomicky skanzen, ktery se
dobrovolne hlasi k roli bezvyznamneho divaka na smetisti dejin