t*akze ty mi tady chces kazat o tom, jak byt Bozi?*...áno, "byť Boží" je
poslanie každého človeka, tak bol stvorený! - byť Boží = vieme z Biblie,
že Boh si nás už pred stvorením sveta zamiloval, aby sme boli jeho, boli
Boží - v pokoji, mieri. v svornosti, v ohľaduplnosti, solidarite a v láske k
inému- to sú hlavné kritériá "byť Boží"...
...dnes modernistický pohľad fanatickej zmilitarizovanej mysli je cesta do
pekla, a to peklo sa približuje - dnes každý hovorí o válke, obetiach
války, o zbraniach, zabíjaní, militatrizácii ako o natieraní masla na
chlieb, ako o niečom prirodzenom...
..."byť Boží" znamená žiť vo viere v Boha/Krista, v pokoji, v morálke,
svornosti, v tradícii, v konzervatívnom štýle myslenia prenesenom aj do
bežného života...tie dnešné neozmilitarizovné tlčhuby (je ich plný
internet i v TV - politici a redaktori hovoria o válke ako o niečom
prirodzenom) v mysli ďaleko nezájdu, stanú sa sami obeťou, svojej
zmilitarizovanej hlúposti...
