Dalko ale my se bavime otom co napsal a prohlasil cesky Ustavni soud -- zato, ze vlada dodrzuje a neporusuje statni ustavni pravo tak je nacisticka??
Dalko ale my se bavime otom co napsal a prohlasil cesky Ustavni soud -- zato, ze vlada dodrzuje a neporusuje statni ustavni pravo tak je nacisticka??
presne, vláda má v domácich i v zahranično-politických otázkach hlavné slovo, a myslím že prez. Pavel to prehnal: ak ho vláda na tom jednaní NATO nechce, tak to mal rešpektovať...že to podal na ÚS, je dosť zábavné, je to také samoľúbe...náš prezident by to nikdy neurobil...
Proč je celý tento nabubřelý konflikt, protože Turek hajloval ?
(To uvádím jenom pro dokreslení celé oné situace)
Dalko ano Ja psal ale ty ne -- nakonec se rozhodne, ze jevedsi politicke pravo ma v demokraticke CR Ustavni soud a ne vlada -- Uzasne.
"Ústava ČR v článku 63 výslovně určuje
prezidenta jako vrchního velitele ozbrojených sil České
republiky."

Už jen z logiky, by tam měl jezdit automaticky.

Dalko ale logika neni statni pravo -- To, ze je vrchnim velitelem jeste neznamena, ze misi zastupovat vladu CR na sumitu to neni ustavne dolozeno. To kdo pojede rozhoduje vlada a ne funkce.