ad.: necroczar: Petr Pavel udelal presne to, co ma kazdy sebevedomy
ustavni cinitel udelat. Kdyz exekutiva prekracuje sve pravomoci, podava se
kompetencni zaloba k Ustavnimu soudu. To neni prestreleni, to je ustavni nastroj
obrany proti zvuli vlady. A vysledek? Ustavni soud dal Pavlovi za
pravdu..
...iste. ale prezident sa nemôže spoliehať len na právo, dokonca ÚS právo
- to je OK, ALE, ako povedal jeden múdry človek - jeden nebohý slovenský
kardinál Ján Chrizostom Korec (už nebohý, ale mal silné slovo v slovenskej
spoločnosti, podobne ako váš kardinál Tomášek): Korec povedal:
.1. svetské právo to je 1. OK, ale je to len jedna stránka
legislatívnej veci = tá legislatívna na papieri, ktoré je i bezcitné, kedy
sa rešpektuje právne slovo, ktorou sa (v akomsi právnom "prinútení")
musíme správať) - ale je tu
.2. súčasne aj iné "právo" - právo duchovné/v duchu
človeka, ktoré hovorí o inteligencii a v akomsi intelektuálnom
cite, úcte a dôstojnosti v správaní sa človeka - t.j. napr. že ak ma môj
nadriadený nechce v nejakej činnosti, hoci mám na to právo, tak (ak chcem
mať s ním dobré vzťahy) nejdem proti nemu, ale pokorím sa...hodne ma týmto
výrokom kard. Korec (bolo to v TV) oslovil...rob tak, aby si si nenarušil
vzťahy s priateľom, a i nadriadeným, i keď ťa to niečo stojí, ale v
pokore to zvládneš!- dosiahneš viac, ako si chcel!
