ad kiwiboy:
tva neschopnost prijmout holy fakt uz prestava byt zabavna a stava se
fascinujici ukazkou cisteho denialismu - stale dokola tvrdis, ze vlada
"neudelala nic protizakonneho", jako by to byl tvuj osobni talisman proti
realite - v pravnim state o tom, co je a neni protizakonne, nerozhodujes ty u
pocitace, ani premier u stolu. Rozhoduje o tom Ustavni soud. Scenar totiz
probehl takto -vlada neschvalila prezidenta do delegace. Ustavni soud tento krok
prozkoumal a oficialne prohlasil, ze tento postup je nepripustny a odporuje
ustavnimu poradku. Soud proto vydal zavazny prikaz a vlade natvrdo naridil, ze
prezidenta do Ankary vzit musi. Kdyby krok vlady nebyl protizakonny, Ustavni
soud by do nej nemel zadny duvod zasahovat. Samotny fakt, ze nejvyssi soudni
autorita v zemi musela vydat predbezne opatreni a krok vlady fakticky zrusit, je
stoprocentnim a definitivnim dukazem toho, ze vlada JEDNALA PROTIZAKONNE.