Tak milovat můžeš třeba věc, co ti nějak "přirostla k srdci". Například jí máš spojenou s nějakou milovanou osobou.
Tak milovat můžeš třeba věc, co ti nějak "přirostla k srdci". Například jí máš spojenou s nějakou milovanou osobou.
Tak milovat můžeš třeba věc, co ti nějak "přirostla k srdci". Například jí máš spojenou s nějakou milovanou osobou...nie, to nie je láska -láska je len k Bohu a k človeku...k veciam, javom je to len zalíbení, obľuba, záľuba v, a pod...lsáka je totiž presne definovaná ako božská cnosť - vo vzťahu k Bohu a k človeku...
ale houby! Láska je prostě láskyplný vztah. Namířený ten vztah může být k čemukoliv.
To jo, ale ta láska k té osobě může být přenesena na onu věc.
Koneckonců každý správný vlastenec miluje svou vlast. 
Nebo svou Zemi, či své Slunce.
Láska je zneužívaný pojem. Jednou jsem četl výrok božího bojovníka
islámu, že miluje víc boha Allaha, než své rodiče, než svou manželku,
než své děti.