ad kiwiboy:
.."takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro
obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?"..
NATO ani Ceska republika nezbroji proti "rusum" jako narodu nebo etniku - to je
tvuj laciny manipulativni konstrukt, kterym se snazis zakryt realitu. Obranna
opatreni se realizuji proti konkretni a oficialni vojenske doktrine a agresivni
politice Kremlu. Pokud by imperialni valku, anektovani cizich uzemi, vrazdeni
civilistu a jaderne vyhruzky moderni Evrope predvadelo Japonsko, resila by se
obrana proti Japonsku. Jenze Japonsko je demokraticky pravni stat, ktery zadne
sousedy nevrazdi a naopak s Alianci uzce spolupracuje. Tu hrozbu z naseho
kontinentu dela Ruska federace svymi vlastnimi ciny, nikoliv tim, ze by si ji
nekdo vymyslel.Obrana neni fobie, ale zakladni povinnost statu. Snazit se
podsouvat rusofobii lidem ve stredni Evrope, kteri maji za hranicemi
plnohodnotny valecny konflikt, je vrchol nevkusu a cynismu. Kdyz policie hleda a
zatyka vraha, taky ho obvinujes z "vrahofobie"? Kdyz se stat brani pred rezimem,
ktery oficialne prohlasil evropske zeme za sve nepratele, neni to zadna fobie -
je to legitimni a legalni uplatneni clanku 51 Charty OSN o pravu na individualni
nebo kolektivni sebeobranu.Jinak tvuj ubohy ping-pong, kdy ti clovek vmete do
tvare ucebnicova fakta o okupaci Gruzie, Krymu a niceni Ukrajiny, a ty na to
odpovis stupidni otazkou o Japoncich, definitivne dokazuje tvuj kognitivni
bankrot. Ty nejsi nechapavy - ty jsi proste jen zaslepeny troll, drahy
priteli.
