No, tajtrlíčku, obrana nejsou pouze sofistikovaní zbraně, které si doma
nevyrobíš. Některé je lepší si koupit. Ten budget klubu NATO byl
odsouhlasen členy a každý ze členů spolku má tedy povinnost své závazky
plnit. Náklady na obranu státu nespočívají pouze v nákupu bojových
vrtulníků, raket a jiných zbraní, ale i ve financování vojáků, kteří s
těmito zbraněmi musí v případu obrany perfektně zacházet. Takže do
nákladů na obranu státu musíš započítat i vojáky, jejich výcvik,
logistiku a strukturu armády. Také realistická cvičení. No a tohle se
hluboce zanedbávalo v době míru, tedy než zahájili ruSSáci válku v
Evropě. Teď se to musí rychle dohánět.
Máš ty vůbec představu, kolik stojí třeba výroba KDD pro stotisícovou
armádu, řekněme na dva - čtyři týdny? Pěchota potřebuje rychlé, aspoň
proti ručním zbraním pancéřované, terénní vozy. A co postele, slamníky,
ubikace, uniformy, boty, atombordely .... Vás na NZ se to netýká, váš
nejbližší soused nechce NZ dobýt, nebo zasypat jadernými zbraněmi.