ad kiwiboy:
.."neveris, ze ukrajina porazi rusko ??"..
Bezpecnostni strategie neni nabozenstvi - tady se na viru nehraje. Moderni
geopolitika, kolektivni obrana a plneni cilu NATO (jako je budovani tezke
brigady a protivzdusneho stitu v CR) nezavisi na tom, v co kdo veri nebo neveri.
Obrana suverenního statu se neplanuje podle vestecke koule. Stat se pripravuje
na realna rizika a hrozby, ktere definuje oficialni vojenska doktrina Kremlu.
Investice do armady jsou racionalnim pojistenim nasi vlastni suverenity pro
pripad, ze by se agresor po pripadnem uspechu na Ukrajine rozhodl testovat
hranice Aliance dale na zapad.. pokud tvuj mozecek potrebuje jednoduche
vysvetleni, tak porazka Ruska a vitezství Ukrajiny neni otazkou nejake viry,
ale otazkou zachovani mezinarodniho radu a Charty OSN. Vitezstvi znamena, ze
imperialisticka agrese a nezakonne anektovani ciziho uzemi nesmi byt v 21.
stoleti akceptovany jako legalni politicky nastroj. Pokud by civilizovany svet
rezignoval a nechal agresora bez trestu diktovat podminky, zhroutila by se
globalni bezpecnost a otevrela by se cesta pro desitky dalsich konfliktu po
celem svete – coz by mimochodem v dlouhodobem horizontu pocitil i tvuj
izolovany Novy Zeland.
