necroczar dik - jednoduse napsane podle mne - neveris, ze ukrajina porazi rusko ??
necroczar dik - jednoduse napsane podle mne - neveris, ze ukrajina porazi rusko ??
ad kiwiboy:
.."neveris, ze ukrajina porazi rusko ??"..
Bezpecnostni strategie neni nabozenstvi - tady se na viru nehraje. Moderni
geopolitika, kolektivni obrana a plneni cilu NATO (jako je budovani tezke
brigady a protivzdusneho stitu v CR) nezavisi na tom, v co kdo veri nebo neveri.
Obrana suverenního statu se neplanuje podle vestecke koule. Stat se pripravuje
na realna rizika a hrozby, ktere definuje oficialni vojenska doktrina Kremlu.
Investice do armady jsou racionalnim pojistenim nasi vlastni suverenity pro
pripad, ze by se agresor po pripadnem uspechu na Ukrajine rozhodl testovat
hranice Aliance dale na zapad.. pokud tvuj mozecek potrebuje jednoduche
vysvetleni, tak porazka Ruska a vitezství Ukrajiny neni otazkou nejake viry,
ale otazkou zachovani mezinarodniho radu a Charty OSN. Vitezstvi znamena, ze
imperialisticka agrese a nezakonne anektovani ciziho uzemi nesmi byt v 21.
stoleti akceptovany jako legalni politicky nastroj. Pokud by civilizovany svet
rezignoval a nechal agresora bez trestu diktovat podminky, zhroutila by se
globalni bezpecnost a otevrela by se cesta pro desitky dalsich konfliktu po
celem svete – coz by mimochodem v dlouhodobem horizontu pocitil i tvuj
izolovany Novy Zeland.
necrozcar - vis, ze jsem nevzdelany - blbec - proc pises tak jak pises - ty
neumis jednoduse neco napsat a hlavne pravdive?
Mne oblbovacky nezajimaji - Konkretne - Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis
si, ze by obrana co chce NATO po CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne --
Psat tohle je tak a tak a neni to stim a onym To je debata na urovni ale ne
semnou ja jsem blbec - nevzdelany - zkus jednoduse.
ad kiwiboy:
.."Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis si, ze by obrana co chce NATO po
CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne"..
Porazi Ukrajina Rusko? Ano, nebo ne?
Tva otazka je politicky i vojensky naprosto stupidni.. valka 21. stoleti neni
fotbalovy zapas, aby skoncila vysledkem 3:0. Pravda je takova, ze Ukrajina uz
Rusko strategicky porazila v momente, kdy Moskva pohorela na svem planu dobyt
Kyjev za tri dny. Zda Ukrajina osvobodi kazdy milimetr sveho uzemi, zavisi ciste
na materialni a vojenske podpore zapadniho sveta. Pravda je, ze pokud
civilizovany svet polevi, Rusko Ukrajinu sezere a pujde dal – a to je presne
ten duvod, proc staty stredni Evropy masivne zbroji - zadne tve vysnene binarni
"ano-ne" v realite neexistuje
Zabrani obrana CR atomovemu utoku? Ano, nebo ne?
Ty vazne pletes konvencni protivzdusnou obranu proti dronum a raketam s jadernym
utokem? Cilem cilu NATO pro CR (tezka brigada, stit SPYDER) je zabranit
konvencnimu napadeni, naruseni vzdusneho prostoru a logistickych tras. Atomovemu
utoku brani uplne jiny mechanismus – a to je alianční koncept jaderneho
odstraseni (Nuclear Deterrence). Pokud by Rusko zautocilo na jakykoliv clensky
stat NATO jadernou zbrani, nasledovala by okamzita, totalni nuklearni odveta ze
strany USA, Velke Britanie a Francie, ktera by Ruskou federaci vymazala z mapy
sveta. Proto k tomu nedojde. Obrana CR stavi konvencni stit, jaderny stit nam
drzi cela Aliance