Z toho, visitore77 jasně vyplývá, kdo z těch dvou je ten válečnej a
nenasytnej smraďoch...
...myslím, že bolo hodne a podrobne popísané, kde je problém/príčiny
tohto konfliktu,
.1. prez. Putin proste Zelenskeho neuznáva, neuznáva Ukrajinu ako samostatný
štát, vie, čo by to pre neho znamenalo - Ukrajinu pokladá za vlastníctvo
SSSR/dnes Ruska, lebo ono je nástupnícky štát pre SSSR...
.2. naviac, padli už desatťisíce mladých vojakov na oboch stranách, urobili
si už vzájomne neskutočné škody (zdevastované celé oblasti, mosty,
kultúrne pamiatky, historické budovy, rafinérie, a pod.)..ich nenávisť je
už taká, že, ako bolo už mnohými komentátormi (i prez. Trumpom) povedané
- "neuveriteľne sa nenávidia, nie je možné, aby sa stretli za jedným
stolom", prez. Putin to nechce- a neurobí - a naviac, že je už Zelensky v
Putinových očiach nelegitímny prezident (jeho mandát skončil v máji
2023)...
.3. do tento války sa namontovali Merz, Starmer (bude o pár dní vymenený),
Macron a celá EÚ, urobili Rusku (skrze ich zbrane) nesmierne škody, a Merz
má aj akúsi stigmu Nemecka z II. SV. (aj prez. Trump ho označil v Washingtone
za - vyslovil to slovami: "však vy, nacisti ste v II. SV. ste Ruskom prehrali",
čo sa Merza dotklo, stíchol a vrtel sa od hnevu) - a títo páni sú prez.
Putinom opovrhovaní, pre neho nemajú žiadnu cenu, žiadny hlas, pokladá ich
za politických "šašov", a tak EÚ nemá čo do tohto konfliktu hovoriť, a
ani sa zúčastňovať prípadných rokovaní...
..tak to dnes je, taká je aktuálna situácia!



