Vědci mají různé teorie. Některé jsou hodně přitažené za vlasy.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě
zkonstruován. Proto to není třeba nějak předvídat.
Vědci mají různé teorie. Některé jsou hodně přitažené za vlasy.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě
zkonstruován. Proto to není třeba nějak předvídat.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě zkonstruován....nedokazuje, ale zdravý, férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje priamy dôkaz, ale sú tisíce nepriamych, a mnoho nepriamych dôkazov nahradzuje jeden priamy...znova: Boh nie je o vede, ale stvoril vedu, veda je s ním v súlade, potvrdzuje ho nepriamo...veda bez Boha je len nezmyselne cingajúci prázdne fantazirujúci zvonček...
... "ale zdravý,
férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje
priamy dôkaz,"
Správněj by visitore77 bylo : náboženskou ideologií zaplavený rozum odmítá předložení důkazů, které samozřejmě neexistují a odvolává se na náboženský princip. Nedostupné důkazy jsou nahrazeny (zastoupeny) fanatickou vírou v reálnou existenci nějaké neviditelné a tedy i nehmotné věci, která vše ví, vše umí a vše udělá.
Pobožný vědec dokládá existenci boha pokusem dokazujícím, že bůh
nenechá vodu téci do kopce.
Kdysi psal jeden zbožný chytrolín, že existují bohem schválně udělané
gravitační anomálie v přírodě dokázané videi, jak se na asfaltku
položený míč rozkutálí do kopce. Dokonce i vodováha na asfaltce ukazuje
bublinkou opačně.
Co s takovými chytrolíny ? Ztrácet zbytečně čas pokusy jim vysvětlit
fyzikální fakta ? Zbytečné, oni věří, že existují zázraky a když bůh
dopustí i motyka spustí. 