Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #166631

Zobrazit vše


| Předmět: RE:
před 5 hodinami | #166631
Reakce na příspěvek #166627

Vědci mají různé teorie. Některé jsou hodně přitažené za vlasy.
Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě zkonstruován. Proto to není třeba nějak předvídat.



| Předmět: RE: RE:
před 4 hodinami | #166634 (1)

Vůbec nic však nedokazuje, že by byl vesmír nějak stvořen nebo vědomě zkonstruován.­...nedokazuje, ale zdravý, férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje priamy dôkaz, ale sú tisíce nepriamych, a mnoho nepriamych dôkazov nahradzuje jeden priamy...znova: Boh nie je o vede, ale stvoril vedu, veda je s ním v súlade, potvrdzuje ho nepriamo...veda bez Boha je len nezmyselne cingajúci prázdne fantazirujúci zvonček...



| Předmět: RE: RE: RE:
před 2 hodinami | #166648 (2)

*15238* ... "ale zdravý, férovo mysliaci, nezaujatý rozum hovorí jasne...takýto rozum nepotrebuje priamy dôkaz,"

Správněj by visitore77 bylo : náboženskou ideologií zaplavený rozum odmítá předložení důkazů, které samozřejmě neexistují a odvolává se na náboženský princip. Nedostupné důkazy jsou nahrazeny (zastoupeny) fanatickou vírou v reálnou existenci nějaké neviditelné a tedy i nehmotné věci, která vše ví, vše umí a vše udělá.

Pobožný vědec dokládá existenci boha pokusem dokazujícím, že bůh nenechá vodu téci do kopce.
Kdysi psal jeden zbožný chytrolín, že existují bohem schválně udělané gravitační anomálie v přírodě dokázané videi, jak se na asfaltku položený míč rozkutálí do kopce. Dokonce i vodováha na asfaltce ukazuje bublinkou opačně.
Co s takovými chytrolíny ? Ztrácet zbytečně čas pokusy jim vysvětlit fyzikální fakta ? Zbytečné, oni věří, že existují zázraky a když bůh dopustí i motyka spustí. *15238*