Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #168499

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 20 hodinami | #168499
Reakce na příspěvek #168491

Působit na něco/někoho znamená mít na něj vliv. Fakt si myslíš, že pokud ti někdo něco zjeví, tak tím na tebe neuplatní žádný vliv, a tedy na tebe nepůsobí?

Už zase, ve snaze „dokázat“ že máš pravdu, vnucuješ slovům významy, které nemají?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 20 hodinami | #168501 (1)

Nemachruj, nemachruj, to vís že jsem si významy těch dvouch slov na netu několikrát ověřila na rozdíl od tebe :-)



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 20 hodinami | #168503 (2)

Takže to zjevení, kterým se tu oháníš, na tebe nijak nezapůsobilo?



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 20 hodinami | #168504 (3)

Teť jsem si byla dát kávu, ona na mně bude působit ale nic se mi tím nezjeví :-).



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 19 hodinami | #168506 (4)

Já: Zjevení je působení.
Ty: Kecáš, znám působení, které není zjevení!

Tak v té tvé „logice“ budeme pokračovat:

Já: Žena je člověk.
Ty: Kecáš, znám člověka, který není žena!



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 19 hodinami | #168511 (5)

Takové povrchní blábolení které je k ničemu :-)




| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 19 hodinami | #168513 (6)

Ano, naprostý souhlas! To první je shrnutí tvého povrchního blábolení, to druhé je ještě absurdnější příklad naprosto identické logiky. Aby i ten nejpovrchnější blábolil pochopil, že tohle je prostě píčovina.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
před 18 hodinami | #168521 (7)

Ty jsi vůbec nepochopil že svědci se zřekli toho že Bůh by měl být v nich (ale takový lidí je víc) a potom dávají teologii jiné významy které v Bibli vůbec ani nejsou, jako třebas že Bůh na ně působí svým Duchem.