Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #19544

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
28.07.21 15:14:16 | #19544
Reakce na příspěvek #19542

pohybujeme sa v realite kresťanstva
Opravdu visitore?

Ta realita křesťanstva je v bohatnutí bohatých a chudnutí chudých? V rozdělení společnosti do tříd, ve kterých jedna třída parazituje na jiné třídě, to jest vycucává jiné? Je realitou křesťanstva korupce státníků, soudců, policajtů vedoucí k čachrování se spravedlností a tvorbě mafiózních struktur?

Jestli tento neutěšeny stav lidstva má být tou realitou křesťanstva, tak potěš pámbů.


 #19542 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
28.07.21 15:15:52 | #19545 (1)

tam, kde nie je kresťanstvo v spolupráci s demokratickou vládou , tam je bieda a hlad...


 #19544 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
28.07.21 15:45:11 | #19547 (2)

Křesťanství, co by ideál spoleřenského zřízení, je v principu vyloučen, neboť by byl realizovatelný jen společností ideálních lidí, tedy nějakých robotů (strojů) v lidské podobě, nemající vlastní vůli a podřizující se na 101% *15238* křesťanskému diktátu. Takoví ideální lidé prostě neexistují a existovat nemohou.

Realita je však jiná, jak vidíme kolem sebe, lidé jsou individua, ostatně jako každé jiné zvíře, každý jiný živočich, každá jiná rostlinka, bakterie atd. A mají jasné priority, ve kterých se nenachází otrocká pokora.


 #19545 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
28.07.21 15:47:09 | #19548 (2)

Bída a hlad není tam, kde je vládnou rozumní lidé rozumným lidem.


 #19545