Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 3881669x
Příspěvků:
99505

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #3916

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
25.04.20 13:47:02 | #3916
Reakce na příspěvek #3898

Rozumím, takže je bible blbě přeložena a mělo v ní stát, že pršelo po plnost.
A když je 40 dní už v toře, tak asi autoři neznali výraz "plnost" a proto napsali 40 dní. Je tam taky napsáno, že pámbíček udělal všecko za šest dní, to je za jednu patnáctinu plnosti, tedy jednu patnáctinu tvání biblického deště pro potopu světa.

Ovšem, já to vidím tak, že pisaté bible byli buď cvoci a nebo že jsou cvoci interpetéři biblické matematiky. Zkrátka je tam vše jaksi okecané, tedy nepravdivé.

Kdysi, v předškolním věku, mi předváděl také předškolní kamarád, jak umí počítat do tisíce : jedna, dva ...devět, deset, dvacet ... devadesát, sto, dvěstě, třista ... tisíc. Málem jsme se poprali, protože jem mu řekl, že po deseti příjde jedenáct, dvanáct a po stovce příjde sto jedna, sto dva ..... až po devět set devadesát devět, tisíc..
Já vím, vysoká matematika, pro biblisty příliš vysoká na pochopení. Ti upřednostňují pouze přehledná množství - tři, dvanáct a čtyřicet.


 #3898 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
25.04.20 14:37:55 | #3928 (1)

pro čísla byly dřív znaky, nebyla čísla taková jaká máme dnes


 #3916 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
25.04.20 15:08:44 | #3931 (2)

Jasně, současná čísla pochází z Indie a dostali jsme je oklikou od muslimů přes Španělsko. Zkrátka Evropani valili bulvy, když to přišlo, jak lehce, rychle, bezchybně lze s tímto indickým vynálezem praktikovat matematiku. Geniální vynález cifra NULA pochází rovněž z Indie koncem našeho 9. století.


 #3928