proč myslíš že to ení stejné, v čem se to liší?
proč myslíš že to ení stejné, v čem se to liší?
Protože obraz jin jang není totéž, poněvadž ty barvy a tečky ukazují povahu lidí tedy že žena může mít v sobě kus muže a muž kus ženy nebo dobro a zlo, že tečka v dobru je kus zla a zase naopak.Rozdeleni barev černá a bílá jsou protipóly které se doplňují nesmí převažovat,proto píšu že to není stejné.
plný a prázdný je přece totéž :-)) stačí se trochu povznést nad doslovnost. Prázdnost obsahuje tečku plnosti a plnost tečku prázdnosti. a dopoloplna či dopoloprázda je rovnováha
Tak jak píšu tak jest že za hodinu bude šest z tvého úhlu pohledu devět,ale správně šest asi tak
záleží šest čeho... pokud řekneš že šest hodin, tak je již dán počátek a díváme se z pohledu počátku kdy bylo určeno že za hodinu bude šest a my jen srvnáváme s tím co již bylo dáno... vstoupili jsem do cyklu, který již je dán. My se jen účastníme jako pozorovatelé.
tedy pořád je důležité znát plůvodní koncept... pak se v něm pohybujeme bez problémů a nedorozumění.
Když se povzneseme nad "doslovnost", tak se vytratí relita.
Představ si, že natankuješ deset litrů nafty po 30 Kč za litr, ale u kasy dostaneš účtenku na deset tisíc Kč. Když se budeš bránit tím, ža na stojanu bylo napsána cena litru 30 Kč, tak ti pokladník odpoví, že se nemá nic brát doslovně.
A co třeba když uškrtíš manžela a budeš obviněna z vraždy. Tak se budeš bránit tím, že se zákony nedají brát "doslovně". Že manžel jen zadržuje dech a až bude chtít, tak zase začne dýchat.
nerozumíš. Abych mohla zaplatit 30 kč za itr, tak musím akceptovat abstraktní koncept předem stanovený, že jeden litr stojí 30 Kč. To jsme nestanovila já... já jsme jen pozorovatel, který to ví a podle toho se zařídí. Kdybych byla postižená tak nevím co je koruna a nevím co je itr a nedokážu se zorientovat a správně zaplatit. Protože nebudu chápat koncept.
Je to příklad, nemysím tím že jsem to stanovila já ale aby člověk mohl vstoupit do daného cyklu, měl by znát počátek - koncept neboli pravidla. Samozřejmě je nemusí znát a udělá co mu řeknou (pokud zná řeč) nebo ukážou
Ne že jsi to stanovila ty, ale žes to stanovila I TY.
Ceny tvoří lidé. Za komunistů přímo soudruzi od stolu /a kdo jim umožnil
vládnout se taky podílel), dnes trh, jehož jsi součástí i kdybys nic
nekupovala a vše si vyprodukovala, včetně PHM .-))
Pořád nevím, co míníš tím "cyklem pravdy". Zatím to slovo cyklus používáš pro životní děje (i když si nemyslím, že nutně zacyklené), ale ne pro pravdu jako takovou.
Reaguji na co míníš tím cyklem pravdy ?
Také nechápu a nemám ani náznak ponětí jakým cyklům má pravda podléhat. Si myslím, že pořád platí, že pravda je popisem reality. Není-li realita (ještě) známá, tak se popis daného fenomenu dá nazvat nanejvýš dohadem, či odhadem, nebo domluvou.
Proto "teče" technicky elektrický proud od pozitivního pólu zdroje přes spotřebič k negativnímu pólu. Ovšem elektrony "tečou" opačným směrem. Historické příčiny tohohle omylu, nebo spíš protikladu, jsou známy.
Život, PMSN, není nikterak zacylený a jediné co platí je časová úsečka od narození do smrti.
No, ustálilo se názvosloví v oblasti elektriky, ve kterém se používá výraz třeba "elektrický proud" a ten evokuje tok média pevnou hmotou vodičů. Pionýři fyziky (třebas Galvani koncem 18. století) museli postupně nalézt nějaké smysluplné označení pro částice sice neviditelné, ale produkující fenomény.
Ještě dodám, že elektrony jsou všudypřítomné a bez elektronů by nebylo nic z toho, co je pro naši existenci podstatné. To, že se o elektronech v bibli nepíše není směrodatné. O elektronech se nepíše ani v Červené Karkulce.