Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7752490x
Příspěvků:
146135

Aktuálně online (3):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #45633

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: BBC
06.09.23 11:33:35 | #45633
Reakce na příspěvek #45625

Ano, existují Ukrajinci, kteří mluví výhradně ukrajinsky. Ale i kdyby všichni Ukrajinci mluvili rusky, tak to nic neznamená, poněvadž národ není určován jazykem, kterým mluví. (Mimochodem daleko dřív se Němci rozdělili na Němce a Rakušany a ještě se čoveče nespojili. Asi ještě nenadešel ten "patřičný čas". *27179* )

Ukrajinské území nebylo vždy ruské, už jsme to tu nedávno probírali. Právě fakt, že si to ti carové museli zabrat, prokazuje, že to nebylo vždy ruské teritorium. Že bylo nějaké to století pod správou ruska nehraje žádnou roli stejně, jako že bylo pod správou Turků (Osmanské říše).

Asi si neuvědomuješ, že tímto zpochybňuješ i oprávněnost existence Slovenského státu *30446* Ukrajina je svébytný stát a národ a má, tak jako jakýkoli jiný stát a národ, právo se odštěpovat od koho chce a připojovat se ke komu uzná za vhodné. Rusové nemají na Ukrajinu žádný nárok, tak jako nemají nárok Maďaři na Slovensko, Němci na Rakousko, Angličané na USA či Austrálii, Portugalci na Brazílii atd. atd.


1  
 #45625 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: BBC
06.09.23 15:47:26 | #45713 (1)

Moje rodina pochází z Německa žijeme zde přes 100 let v Sudetech tedy Krkonoších a do 70 let minulého století se v naší rodině nejen že mluvilo česky,ale i německy.


 #45633