Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7372522x
Příspěvků:
145775

Aktuálně online (3):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #53226

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.11.23 21:13:43 | #53226
Reakce na příspěvek #53225

kraku ja te ale pochopil - proto jsem napsal, ze cina sklobila vsechno dohromady -- -- Cina nepusti Tibet ten nebude samostatny a uz vubec ne kdyz bude voj spoluprace s USA - cina bude stavet voj zakladny na atolech ostruvkach nikoho a zabere Taiwan - protoze bude spoluprave vojenska a USA -- Ja jsem proti rozrtahovani ciny ale spoluprace s USA jim to umozni.


 #53225 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
14.11.23 22:18:02 | #53242 (1)

Ne, ty ses ptal, jestli jsme to tak myslel, i když jsem ti to přímo a jasně napsal. Ptal ses jak idiot asi 2x ještě po vysvětlení
Při spolurpáci s USA naopak může dojít k uvolnění politiky číny a samostatnosti určitě Tchajwanu, u Tibetu nevím a je mi to jedno
Spolupráce s USA jim umožní (oběma) naopak nenutnost se tolik roztahovat.


 #53226