Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7550362x
Příspěvků:
145889

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #6669

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.07.20 14:05:26 | #6669
Reakce na příspěvek #6664

nie, Mária je blahoslavená, a my sa k nej obraciame v prímluvnej modlitbe (aby sa za nás primlúvala) u Krista tak, ako sa ona u Syna primuvila za svadobčanov v Káne galilejskej: Synu, dělej něco, došlo jim víno:-)


 #6664 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.07.20 14:10:01 | #6672 (1)

Prolhanče prolhanej , takto je to v Bibli:
Jan 2
J 2:1 Třetího pak dne stala se svadba v Káni Galilejské, a byla matka Ježíšova tam. 2 A pozván jest také Ježíš i učedlníci jeho na tu svadbu. 3 Když se pak nedostalo vína, řekla matka Ježíšova jemu: Vína nemají. 4 Dí jí Ježíš: Co mně a tobě ženo? Ještě nepřišla hodina má. 5 Dí matka jeho služebníkům: Což by koli vám řekl, učiňte.


 #6669 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.07.20 18:05:40 | #6717 (1)

naš ty okecávky furt? vaše ano ať je ano a vaše ne ať je ne...
podtrženo sečteno, modlíite se k Marii a ke spoustě svatých, což ten váš spasitěl nikde nekázal...


 #6669 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.07.20 19:26:12 | #6720 (2)

Svatých "polobohů" mají katolíci přes dvě tisícovky. Prosí svaté duše, aby se dohodly s bohem o poskytnutém zázraku. Nebo také prosí boha, aby nesoudil přísně nějakého umrlého hříšníka a nevykopl ho rovnou do pekla.

Proto také píši o náboženských pohádkách, protože si nedovedu představit soudného (dospělého) člověka, který by bral akustické vyslyšení proseb nějakého pobožného na zemi svatými bez-uchými dušemi v nebi jako realitu. A nebo věřil dokonce v možnost páchání zázraků. V nebi je vakuum a to akustiku nepřenáší.

Superhrdina pobožných lidí nezmůže proti přírodě ani to známé "fň". *15238*

Příklad :. Vojtyla po atentátu děkoval nějaké svaté duši (možná Ludmile, nevím) v nebi za odklonění střely mimo důležitý orgán ... a až dodatečně poděkoval také chirurgům a lékařům, že dokončili práci oné svaté v nebi. Nevděk vládne světem.
O tom, že bůh zachránil Hitlera aspoň pětkrát před atentátem se také ví. *15238* *15238*


 #6717