Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 2681046x
Příspěvků:
73774

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #75585

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 07:03:02 | #75585
Reakce na příspěvek #75568

Je to trochu jinak.
Tak především uvedené "moudro" jsou Ježíšova slova z tzv. "kázání na hoře".
(Matouš 5:38-42)
Slyšeli jste, že bylo řečeno: ‚Oko za oko a zub za zub.‘ Ale já vám říkám: Neodporujte zlému člověku. Když tě někdo uhodí přes pravou tvář, nastav mu i druhou. Když se s tebou někdo chce soudit a vzít ti spodní oděv, nech mu i svrchní. A když tě někdo s autoritou nutí, abys s ním šel jednu míli, jdi s ním dvě. Dej tomu, kdo tě prosí, a neodmítej toho, kdo si od tebe chce půjčit.

O té době se opravdu nedá říct, že se křesťanství začalo šířit.
Ježíš zde použil několik všeobecně známých zvyklostí a dokonce oficiálních pravidel, aby ukázal na důležité vlastnosti - pokoru a laskavost
Oděv se bral do zástavy a vyžádat si doprovod bylo právo výše postavených osob.
Pokud jde o to udeření do tváře, nešlo o nějakou facku. Bylo to spíše takové lehké třepnutí přes tvář. Používalo se jako výraz pohrdání nebo jako snaha vyprovokovat hádku.
Samozřejmě, že to udeření do tváře mohlo proběhnout i verbálně, stejně jako nastavení druhé tváře. Šlo o projev pokory nikoli vzpurnosti.


 #75568 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
22.06.24 11:21:05 | #75650 (1)

Pravda je taková, že já jsem popsal realitu tehdejší doby, ty vysvětlení dle Bible :-)))))
Každý ať si sám uzavře, co má větší relevanci :-))


 #75585