Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley, Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7839121x
Příspěvků:
146160

Aktuálně online (2):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #76777

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE:
27.06.24 19:01:06 | #76777
Reakce na příspěvek #76617

Bůh je údajně vševědoucí a všemohoucí. Z tohoto pohledu je všechno z jeho vůle. Mohl by proti všemu zlu, co se děje po celém světě, zakročit. Z toho plyne jediný závěr. Žádný bůh neexistuje. *6561*


 #76617 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
28.06.24 16:20:38 | #76865 (1)

No, přeci jen, soudruhu komunisto, bych Bohu neupíral ještě jeden mopžný záměr, tedy že zakročit nechce.
Jak se říká : Bůh ví, co a proč dělá (nebo nedělá)
Ale že neexistuje je rozhodně výrazně pravděpodobnjěší, než že existuje. rozhodně v té roli, s těmi vlastnostmi a zásluhami, jaké mu cpou věřící.


 #76777