Například Albert Einstein byl přesvědčen, že vesmír má počátek, a vyjádřil touhu „poznat, jak Bůh stvořil svět“. Einstein však netvrdil, že by věřil v Boha, který je osoba. Mluvil o kosmickém „náboženském cítění, jež nezná ani žádné dogma, ani pojetí Boha, který se podobá člověku“. Také chemik Keniči Fukui, nositel Nobelovy ceny, vyjádřil, že věří ve velký základní systém ve vesmíru. Řekl, že „toto velké, vzájemně propojené uspořádání je možné popsat slovy jako ‚Absolutno‘ nebo ‚Bůh‘“. Ale označil to jako „charakteristickou zvláštnost přírody“.
Předmět diskuze:
“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”
Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení