Když pámbů dopustí, i motyka spustí.
Pověrčiví a pobožní věří v nadpřirozené zázraky, na oživení mrtvol, zázračné uzdravení a pod., tak proč by neměli věřit, že perpetuum mobile lze uvést do provozu? Víra přece hory přenáší - Himaláje přenesla taky víra. Jo a pobožní nemusí kupovat do auta benzín, jezdí na svěcenou vodu, kterou jejich bůh, pardon, Bohoušek, mění v karburátoru na benzín.
Tak prvotní sílu tam vnesli sami ale potom se to už točí samo, a nebo ne?
Tak jo časem by se zadřelo ložisko, to je jasný a nebo by čas zrušil ty plastové lahve..ty taky dlouho nevydržej .. ale točí se to asi že samo přitažlivostí zemskou tím že voda teče porád dolů.., kluci to vymysleli dobře:-).
Tak i tohle potřebuje dodat nějakou energii - tady působí gravitace,
takže to není skutečné perpetuum mobile.
Ale je to dobrý nápad...
Člověk se základními znalostmi fyziky ví s absolutní jistotou, že
přírodní, tedy fyzikální, zákon o zachování energie platil vždy, platí
dnes a bude platit. Všechny demonstrace perpetuí mobili jsou jen recesistické
žerty a zábava na účet věřících.
Proto kroky, když už čteš ty tvé vědecké reportáže, by bylo záhodno,
abys si půjčila učebnici fyziky ze základní školy a početla si v ní. Pak
by ti došlo, že věta, "ale točí se to asi že samo přitažlivostí zemskou
tím že voda teče porád dolů". je jen půlka pravdy. Ta druhá půlka je,
že voda musí být nejdřív vyzvednuta do výše, aby následně mohla téct
dolů.
Vem si třeba vodní elektrárnu. Ta je zdrojem elektrické energie, kterou získává z přeměny potenciální energie výše uložené vody. A ta potenciální energie? Odkud pochází? Pochází z jaderné energie v jádru Slunce přeměněnou na elektromagnetickou energii, která ze vzdálenosti 150milionů kilometrů vypařuje vodu a tím ji zvedá do výše (mraky jsou vysoko umístěná voda).
Jak prosté Watsone.
To asi usuzuji podle sebe neb mně to mrzí že jsem si něco takového nesestrojila a nemám teť už na takové ptákoviny čas
Prosím tě, vypůjč si v nějaké škole učebnici fyziky a přisvoj si základní znalosti. Jen tak na okraj: síla není energie a energie není síla.
Takže když rozpohybuješ jakýkoliv hmotný předmět kdekoliv ve Vesmíru, tak jsi mu tím předala pohybovou (kinetickou) energii a ten předmět se bude dále pohybovat, dokud tebou udělenou energii nespotřebuje. To platí pro hozený kámen, nakopnutý míč, zrovna tak jako pro vesmírnou stanici ISS.
Ten "kouzelný" předmět s těmi láhvemi na kole se bude po roztočení zrovna tak dlouho točit, dokud tu, jemu udělenou kinetickou energii, nespotřebuje, Mohu ještě upozornit na různé triky, kterými lze doplnit úbytek energie ukrytou mechanikou. Ta ovšem také potřebuje nějaký zdroj energie.