Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7707770x
Příspěvků:
146111

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #83649

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
03.08.24 20:40:07 | #83649
Reakce na příspěvek #83629

ty toho o principech počtu pravděpodobnosti nic nevíš, viť? .-))))))))))))))
tak vyargumentuj to své číslo :-)))))))


 #83629 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.08.24 00:33:10 | #83663 (1)

chtěl jsem ti jen pomoci pochopit o co se jedná , jak obrovská čísla to jsou. to jsou čísla kdy náhoda se rovná nule není možné aby se to stalo po čas našeho vesmíru a i dalších časů 10 na 700 dalších vesmíru v řadě po sobě.


 #83649 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
04.08.24 10:33:38 | #83685 (2)

Ale ona ta obrovská čísla jsou pouze tvůj nebo převzatý výmysl od podobnýho "nerozuma", jonáši :-)))))))))))))­)))))))

já ti sem myslím linknul Drakeovu rovnici. abys viděl, jaká je pravděpodobnost existence jiných civilizací ve vesmíru :-))))) a to tam je snad kadá "konstanta" ve skutečnosti neznámá :-))))

je podle teistů svět konečný nebo nekonečný? co o tom říká bůh? .-))))


 #83663