Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 4451382x
Příspěvků:
112564

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #8622

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.08.20 12:06:03 | #8622
Reakce na příspěvek #8620

Vysvětlení pro Kolenika, který tvrdi, chudák, že nám evolúcie prebieha pred ocima:
Ta první, "mikroevoluce," se vyskytuje v rámci genotypů, tedy v souboru všech dědičných faktorů organismu. Platí jen pro zcela omezený rozsah změn v živé přírodě. Darwinovy galapážské pěnkavy jsou skvělým příkladem "mikroevoluce" - změn v rámci jediného druhu - Fringilidae. Pěnkavy zůstávají stále pěnkavami. Mikroevoluci lze také pozorovat například na cirkumpolárním překryvu mezi druhy racků, nebo na obměnách ovocných mušek na Havajských ostrovech. Výběrovým křížením holubů, slepic, skotu, koňů, psů, koček a mnoha dalších domácích zvířat dosáhneme "mikroevoluce" za velmi krátkou dobu. Podobného výsledku dostaneme i genetickým šlechtěním v rostlinné říši.

Makroevoluce je však v podstatě něco docela jiného. Na makroevoluci spočívá celá vývojová teorie. Makroevoluce znamená, že muselo dojít k náhodnému vzniku první živé buňky z neživé chemikálie. Muselo dojít k nevysvětlitelným vývojovým skokům mezi genotypy; např. od plaza k ptáku.

Mikroevoluce je docela běžná a zřejmá z geografické distribuce mnoha druhů a ze selektivního křížení. Ta však nanejvýš podporuje Darwinovo pojetí "zvláštní evoluce" - obměny v rámci daného genotypu. Obecná evoluční domněnka - změna z jednoho genotypu na druhý, tedy makroevoluce, vyžaduje vertikální posun, nejen horizontální, jak je tomu v případě mikroevoluce. Hlavní problém makroevoluce zní - jak mohly plně vyvinuté formy života náhle vzniknout na základě holé náhody? Dr. Denton cituje Jacquese Monoda: "Náhoda samotná je zdrojem každého zdokonalení veškerého stvoření v biosféře; čistá náhoda, absolutně svobodná, avšak slepá."


 #8620 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.08.20 12:08:54 | #8623 (1)
| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
10.08.20 00:28:30 | #8750 (1)

Fringilidae nejsou jeden druh, ba ani jeden rod, je to čeleď. Takže připouštíš, že takové rozdíly, jako jsou mezi lasičkou a jezevcem, mezi kočkou a lvem, mezi jetelem a akátem, mezi sedmikráskou a hlávkovým salátem, mezi jahodou a jabloní, mezi sasankou a orlíčkem, mezi antilopou, ovcí a krávou, mohly evolucí vzniknout? Každá z těchto dvojic (trojic) je totiž tvořena zástupci jediné čeledi…


 #8622