Spíše jde o biologické hranice, které neprekrocis. Variace v ranči druhu, ale nikdy be nový druh. Fosilie potvrzuji....
Spíše jde o biologické hranice, které neprekrocis. Variace v ranči druhu, ale nikdy be nový druh. Fosilie potvrzuji....
to jsi moc v budoucnosti...mně zajímá to předtím. Tedy konkrétně o tento moment: Podle současného vědeckého poznání ke vzniku života na Zemi došlo na počátku eoarchaika, zhruba před 4100–3800 miliony let.[1] Také se předpokládá, že život mohl vzniknout několikrát a následně být opakovaně zcela zničen, než došel úspěchu. Každopádně podle analýz DNA a RNA mají všechny současné organismy jednoho společného předka (tzv. poslední univerzální společný předek – LUCA – Last Universal Common Ancestor). Znamená to, že dnešní organismy nepocházejí z forem, vzniklých náhodně na více místech. Poslední společný předek byl však již dobře vyvinutou buňkou, nejedná se tedy o první organismus, ale o jeho nejúspěšnějšího potomka.
a taky že byl jednou zničen a nahrazen:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ediakarsk%C3%A1_fauna
To už jsi opět moc v budoucnosti, to již mnohobuněčné organizmy s funkčními částmi existovali. Tedy už muselo dojít k vývoji.
a právě v rámci vývoje jedna celá větev zanikla, asi méně povedená...
takže zpět k vývoji...existuje představa jak došlo k vývoji prvního živého organismu
třeba představa, nebo teorie... cokoliv. Neberu Bibli jako vědecké pojednání. Věřím že nějak k tomu došlo, v časové posloupnost. Jen mi končí má představivost... prostě nedokážu to dát ani vzdáleně. Bible není argument. Ovšem není argument že "nějak" k tomu došlo.
teorie evoluce prostě nepokrývá všechno, myslím, že o vzniku života nemluví, jen o vývoji...
vznik života bych neřešila... řekněme že zde máme živé stromatolity. tohle existuje... ale jak proběhl pak ten další krok k diverzifikaci tedy specializaci buňky
Jakmile máme sekvenci DNA, už je fakticky hotovo. Jde mi o moment, který k tomu vede. Třeba někdo nějakou ideu má
Vidím to podobně.
Představuji si, že k abiogenezi docházelo opakovaně a možná že k ní dochází i dnes. Jde ovšem o boj o život. Bakterie slouží za potravu vyvinutějším organismům což urychluje jejich evoluci - schopnost přežít... anebo vyhynout coby druh.
V hloubkách oceánů vyvěrají ze dna horké prameny (Black Smokers), nasycené minerály, kovy a sírou a vytvářejí tak biotop pro bakterie a spoustu živočichů jiných druhů (červi, hvězdice, krabi).
Jestli pocházejí dnešní organismy, tedy i člověk z bakterií tehdá tvořící stromatolithy se pochopitelně vědět nemůže. Hledání kořene veškerého života však pokračuje,prozatím se diskutuje o tom, jestli to byla mořská houba a nebo medůza. Obě žily před 600 miliony let.