Časopis The Bulletin of the Atomic Scientists přináší tuto informaci: „Zkoumáme-li první teorie o evoluci člověka, vidíme, že jsou velmi zvláštní. Podle Davida Pilbeama jsou ‚bez zkamenělin‘. Byly to tedy teorie o evoluci člověka, o nichž bychom řekli, že by měly být podloženy větším počtem zkamenělin; ve skutečnosti však zkameněliny vůbec nebyly nebo jich bylo tak málo, že nemohly mít na teorii žádný vliv. Spojovací článek mezi údajnými nejbližšími příbuznými člověka a ranými zkamenělinami člověka tedy existoval jen v představě vědců 19. století.“ V této vědecké publikaci je pro to uváděn důvod: „Chtěli věřit v evoluci, v evoluci člověka, a to ovlivnilo výsledky jejich práce.“
Předmět diskuze:
“Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.”
Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení