Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

| Předmět: RE: RE: nechapu ted uz vubec ne
před 16 minutami | #166519

necroczar -- dik - uznavam dobre napsane - chytre -- muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro koho do kapsy?



| Předmět: RE: RE: RE: nechapu ted uz vubec ne
před 7 minutami | #166520 (1)

ad kiwiboy:
.."muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro koho do kapsy?"..
Proti kazdemu, kdo porusuje mezinarodni pravo. Oficialni Strategicka koncepce NATO to definuje naprosto jasne: nejvyraznejsi a primou hrozbou pro euroatlantickou bezpecnost je Ruska federace, ktera v primem prenosu vede brutalni imperialni valku, anektuje cizi uzemi a otevrene vyhrozuje hromadnym nicenim sousednim statum. Ceska republika nestavi obranu proto, ze by chtela na nekoho utocit. Stavi ji proto, aby odradila jakehokoliv potencialniho agresora od myslenky, ze narusit nase hranice nebo hranice nasich spojencu projde bez trestu. Tomu se ve vojenstvi rika odstraseni (deterrence). Jinak tvuj blabol o tom, ze na obrane chce nekdo parazitovat a sypat si penize "do kapsy", svedci o naproste neznalosti fungovani statniho rozpoctu a obrany. Bezpecnost neni byznys, bezpecnost je zakladni komodita, bez ktere zadna ekonomika, skoly ani tvoje soukroma garaz vubec nemohou existovat. Kdyz si platis pojisteni domu proti pozaru, taky rikas, ze to delas "pro nekoho do kapsy"? Kdyz stat kupuje izraelske systemy SPYDER nebo nemecke tanky Leopard, neinvestuje do kapes korporaci, ale do vlastni infrastruktury, suverenity a preziti naroda. Penize investovane do modernizace armady jdou z velke casti zpet do domaciho prumyslu, protoze ceske firmy se na techto zakazkach podileji jako subdodavatele. Pokud ma Novy Zeland ten luxus, ze lezi na druhem konci planety obklopen tisici kilometry oceanu a jeho jedinou starosti je chov ovci, tak te ubezpecuji, ze ve stredni Evrope takovy geograficky polstar nemame. Historicky jsme vzdy doplatili na to, kdyz jsme byli slabi a spolehali na falesny mir. Investice do tezke brigady a protivzdusneho stitu je zarukou toho, ze o nasi budoucnosti nebudou rozhodovat cizi mocnosti v Moskve, ale my sami, drahy priteli.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: nechapu ted uz vubec ne
před minutou | #166521 (2)

necroczar -- dik - porad nevim proti komu to je ?? Nevim proti komu platic CR ze svych dani na obranu -- Myslis, ze se jedna proti UFO - mimozemstanum nebo proti komu? Pokud vim tak NATO byla obranna aliance proti Warsavskemu paktu - tak proti komu ted ?