necroczar -- dik - uznavam dobre napsane - chytre -- muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro koho do kapsy?
necroczar -- dik - uznavam dobre napsane - chytre -- muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro koho do kapsy?
ad kiwiboy:
.."muzes mne prosim strucne napsat proti komu to vsechno je? -- Nebo pro
koho do kapsy?"..
Proti kazdemu, kdo porusuje mezinarodni pravo. Oficialni Strategicka koncepce
NATO to definuje naprosto jasne: nejvyraznejsi a primou hrozbou pro
euroatlantickou bezpecnost je Ruska federace, ktera v primem prenosu vede
brutalni imperialni valku, anektuje cizi uzemi a otevrene vyhrozuje hromadnym
nicenim sousednim statum. Ceska republika nestavi obranu proto, ze by chtela na
nekoho utocit. Stavi ji proto, aby odradila jakehokoliv potencialniho agresora
od myslenky, ze narusit nase hranice nebo hranice nasich spojencu projde bez
trestu. Tomu se ve vojenstvi rika odstraseni (deterrence). Jinak tvuj blabol o
tom, ze na obrane chce nekdo parazitovat a sypat si penize "do kapsy", svedci o
naproste neznalosti fungovani statniho rozpoctu a obrany. Bezpecnost neni
byznys, bezpecnost je zakladni komodita, bez ktere zadna ekonomika, skoly ani
tvoje soukroma garaz vubec nemohou existovat. Kdyz si platis pojisteni domu
proti pozaru, taky rikas, ze to delas "pro nekoho do kapsy"? Kdyz stat kupuje
izraelske systemy SPYDER nebo nemecke tanky Leopard, neinvestuje do kapes
korporaci, ale do vlastni infrastruktury, suverenity a preziti naroda. Penize
investovane do modernizace armady jdou z velke casti zpet do domaciho prumyslu,
protoze ceske firmy se na techto zakazkach podileji jako subdodavatele. Pokud ma
Novy Zeland ten luxus, ze lezi na druhem konci planety obklopen tisici kilometry
oceanu a jeho jedinou starosti je chov ovci, tak te ubezpecuji, ze ve stredni
Evrope takovy geograficky polstar nemame. Historicky jsme vzdy doplatili na to,
kdyz jsme byli slabi a spolehali na falesny mir. Investice do tezke brigady a
protivzdusneho stitu je zarukou toho, ze o nasi budoucnosti nebudou rozhodovat
cizi mocnosti v Moskve, ale my sami, drahy priteli.
necroczar -- dik - porad nevim proti komu to je ?? Nevim proti komu platic CR ze svych dani na obranu -- Myslis, ze se jedna proti UFO - mimozemstanum nebo proti komu? Pokud vim tak NATO byla obranna aliance proti Warsavskemu paktu - tak proti komu ted ?
ad kiwiboy:
.."porad nevim proti komu to je ?? Nevim proti komu platic CR ze svych dani
na obranu -- Myslis, ze se jedna proti UFO - mimozemstanum nebo proti komu?
Pokud vim tak NATO byla obranna aliance proti Warsavskemu paktu - tak proti komu
ted?"..
Tva predstirana lobotomie s UFO a mimozemstany je jen ubohym, infantilnim placem
nekoho, komu dosla fakta - v minulem komentari jsem ti prece napsal PRESNE JMENO
konkretniho agresora, ale tvuj mozecek to zrejme odmita precist, protoze by se
ti zhroutila tva naivni proruska sablona, takze asi takhle..ptas se "proti komu
ted", protoze ti tva negramotnost nedovolila zaregistrovat konec studene valky?
Varsavska smlouva sice zanikla, ale jeji imperialisticke, agresivni uvazovani v
Moskve zustalo identicke - Rusko pod vedenim soucasneho rezimu oficialne
oznacilo NATO za svou hlavni hrozbu, vojensky okupuje casti Gruzie, anektovalo
Krym a v primem prenosu vede plnohodnotnou vyhlazovaci valku na Ukrajine, kde
vrazdi civilisty a otevrene vyhrozuje jadernym znicenim evropskym mestum! Cesko
neplati dane na obranu proti UFO, ty sasku. Plati je na obranu proti te same
imperialni hrozbe z vychodu, ktera nas v roce 1968 prisla se svymi tanky
"osvobodit".. jinak tve krecovite opakovani "ja porad nevim, ja porad nechapu"
neni projevem touhy po vedeni - moc dobre vis, proti komu ta obrana je -
parazitujes na izolaci Noveho Zelandu oceanem a snazis se z bezpecne vzdalenosti
moralizovat a zpochybnovat pravo stredoevropskeho naroda na vlastni obranu a
preziti, drahy priteli
necroczar - takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?
Ne Japonci neohrožují EU jadernými zbraněmi. Je potěšitelné číst, že ti to už dochází.
Ondi - dik za uznani - takze delat obrani placenim dani z platu poplatnicku na vyrobu tanku je vlasne obrana proti atomovemu napadeni -- uzasne zase neco vim co jsem nevedel ani netusil -- a kdo jako by napad EU z atomovou zbrani USA nebo Cina?
Obrana státu byla, je a bude financována z daní občanů . I na NZ tak
tomu je. Snad ti někdy dojde, že si vojáci NZ nekupují stíhačky a tanky ze
svých úspor?
Prozradím ti tajemství, ale nikomu to neříkej - i policajti NZ jsou placeni
z tvých daní. Hrůza jak tě chudáčku stát NZ okrádá o daně, viď?
Ondi to ano - to mas pravdu ale proc ta obrana se musi platit jinam a proc se
musi delat to co nekdo jiny - stat - rozkaze ty budes delat toto.
NZ je taky ve vojenske spolupraci treba s USA a pritom jim zakazali aby sem
prijela lod s atomovou zbrani -- Nebo odmitli vydaje co se nas netykali primo --
Kdo chce napadnou EU??
Dalko -- zkus byt sam sebou a ne medialnim nastrojem mas nato. Jak chces zabranit ruskemu ( v zavorce z jednyl s ) nejsem oblbnut medialnim davem - Kdyby nejaky stat napad CR nuklearnima raketama ?? Zabranit poplatkama delniku - tankama nebo jak? Kdyz tam poleti raketa s atomovou hlavici s plochou draho a nahodou ji sestrelite tak dopadne stejne na vse uzemi a ta druha uz nebude mit obranu a dopadne kam chce
Dobrou noc - vam hezkou a nerusenou diskuzi bez blbce jako ja -- Mne nevadite
dozvim se veci o kterych jsem nemel ani potuchy, ze jsou mozne :-)) Mate strach
s napadeni z ruske strany a prito skale verite, ze je uz ukrajina porazila -
nebo za 40 dni to provede.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-zelenskyj-schvalil-40denni-operaci-ktera-ma-donutit-rusko-ukoncit-valku-40585143
drzim vam palce ve vasi vire ikdyz jste ateisti :-) dik Kiwiboy
A to není všechno.
On jako důchodce okrádá koho?
Učitelé, poslanci a x dalších co nevyprodukují žádný příjem pro
stát??

Má v tom bordel.

ad kiwiboy:
.."takze jednoduse napsano pro me chapani je -- ze vsechno se dela pro
obranu proti rusum? Dik tak se nejedna treba o Japonce?"..
NATO ani Ceska republika nezbroji proti "rusum" jako narodu nebo etniku - to je
tvuj laciny manipulativni konstrukt, kterym se snazis zakryt realitu. Obranna
opatreni se realizuji proti konkretni a oficialni vojenske doktrine a agresivni
politice Kremlu. Pokud by imperialni valku, anektovani cizich uzemi, vrazdeni
civilistu a jaderne vyhruzky moderni Evrope predvadelo Japonsko, resila by se
obrana proti Japonsku. Jenze Japonsko je demokraticky pravni stat, ktery zadne
sousedy nevrazdi a naopak s Alianci uzce spolupracuje. Tu hrozbu z naseho
kontinentu dela Ruska federace svymi vlastnimi ciny, nikoliv tim, ze by si ji
nekdo vymyslel.Obrana neni fobie, ale zakladni povinnost statu. Snazit se
podsouvat rusofobii lidem ve stredni Evrope, kteri maji za hranicemi
plnohodnotny valecny konflikt, je vrchol nevkusu a cynismu. Kdyz policie hleda a
zatyka vraha, taky ho obvinujes z "vrahofobie"? Kdyz se stat brani pred rezimem,
ktery oficialne prohlasil evropske zeme za sve nepratele, neni to zadna fobie -
je to legitimni a legalni uplatneni clanku 51 Charty OSN o pravu na individualni
nebo kolektivni sebeobranu.Jinak tvuj ubohy ping-pong, kdy ti clovek vmete do
tvare ucebnicova fakta o okupaci Gruzie, Krymu a niceni Ukrajiny, a ty na to
odpovis stupidni otazkou o Japoncich, definitivne dokazuje tvuj kognitivni
bankrot. Ty nejsi nechapavy - ty jsi proste jen zaslepeny troll, drahy
priteli.
necroczar dik - jednoduse napsane podle mne - neveris, ze ukrajina porazi rusko ??
ad kiwiboy:
.."neveris, ze ukrajina porazi rusko ??"..
Bezpecnostni strategie neni nabozenstvi - tady se na viru nehraje. Moderni
geopolitika, kolektivni obrana a plneni cilu NATO (jako je budovani tezke
brigady a protivzdusneho stitu v CR) nezavisi na tom, v co kdo veri nebo neveri.
Obrana suverenního statu se neplanuje podle vestecke koule. Stat se pripravuje
na realna rizika a hrozby, ktere definuje oficialni vojenska doktrina Kremlu.
Investice do armady jsou racionalnim pojistenim nasi vlastni suverenity pro
pripad, ze by se agresor po pripadnem uspechu na Ukrajine rozhodl testovat
hranice Aliance dale na zapad.. pokud tvuj mozecek potrebuje jednoduche
vysvetleni, tak porazka Ruska a vitezství Ukrajiny neni otazkou nejake viry,
ale otazkou zachovani mezinarodniho radu a Charty OSN. Vitezstvi znamena, ze
imperialisticka agrese a nezakonne anektovani ciziho uzemi nesmi byt v 21.
stoleti akceptovany jako legalni politicky nastroj. Pokud by civilizovany svet
rezignoval a nechal agresora bez trestu diktovat podminky, zhroutila by se
globalni bezpecnost a otevrela by se cesta pro desitky dalsich konfliktu po
celem svete – coz by mimochodem v dlouhodobem horizontu pocitil i tvuj
izolovany Novy Zeland.
necrozcar - vis, ze jsem nevzdelany - blbec - proc pises tak jak pises - ty
neumis jednoduse neco napsat a hlavne pravdive?
Mne oblbovacky nezajimaji - Konkretne - Porazi ukrajina RF - ano - ne - myslis
si, ze by obrana co chce NATO po CR zabranila atomovemu utoku ?? ano - ne --
Psat tohle je tak a tak a neni to stim a onym To je debata na urovni ale ne
semnou ja jsem blbec - nevzdelany - zkus jednoduse.
Budu tě kiwichlapče nazývat tajtrlíkem, to vyžaduje tvá úroveň
chápání.
UFOnauti z NZ do EU ještě nedorazili, takže EU nezbrojí proti
novozélanským ufonautům. Někam si to prosím tě napiš.
Varšavský pakt se kdysi dávno rozpadl a tak se EU necítí být ohrožena
neexistujícím Varšavským paktem. I toto si někam prosím tě napiš.
A proč se v EU opět zbrojí? No protože soused chce zničit svého a našeho souseda, aby jeho rachejtle s jadernými hlavicemi rychlej dopadly na města EU. Tohle, tajtrlíku, NZ nehrozí, věc zvaná bohem NZ ochrání.
Někam si prosím tě napiš význam slov "impérium" a "imperátor".