Rozcestník >> Náboženství >> Ježíš Kristus

Informace

Název: Ježíš Kristus
Kategorie: Náboženství
Založil: Lorak
Správci: Lorak
Založeno: 03.12.2020 01:09
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 28782x
Příspěvků:
878

Toto téma sledují:


Předmět diskuze: Ježíš Kristus - "Kristus Ježíš přišel ... aby zachránil hříšníky"
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení
| Předmět:
14.09.21 23:45:59 | #741

Koncom roku 1980 Lieserl, dcéra slávneho génia venovala 1400 listov, písaných Albertom Einsteinom, Hebrejskej univerzite s príkazom nepublikovať ich, kým neubehne dvadsať rokov od jej smrti. Toto je preklad jedného z nich...

List pre Lieserl Einstein:

"Keď som navrhol teóriu relativity, veľmi málo ľudí ma pochopilo a to, čo odhalím a prinesiem ľudstvu teraz, sa tiež stretne s nepochopením a s predsudkami sveta.

Žiadam ťa, aby si chránila listy, ako dlho bude potrebné. Roky, dekády, kým sa spoločnosť nevyvinie na takú úroveň, aby akceptovala to, čo vysvetľujem nižšie.

Existuje extrémne mocná sila, pre ktorú zatiaľ veda neobjavila formálne vysvetlenie. Je to sila, ktorá zahŕňa a riadi všetky ostatné sily a dokonca je obsiahnutá vo všetkých fenoménoch, ktoré operujú vo vesmíre, ale napriek tomu sme ju nedokázali identifikovať. Táto univerzálna sila je všeobjímajúca láska.

Keď vedci hľadali spojujúcu teóriu vesmíru, zabudli na najmocnejšiu, neviditeľnú silu. Láska je svetlo, ktoré osvetľuje tých, čo ho dávajú a dostávajú. Láska je gravitácia, pretože spôsobuje, že sú niektorí ľudia priťahovaní k ostatným. Láska je sila, pretože násobí to najlepšie, čo je v nás a dovoľuje ľudstvu nevyčerpať sa svojím slepým sebectvom. Láska odkrýva a odhaľuje. Pre lásku žijeme a zomierame. Láska je Boh a Boh je Láska.

Táto sila všetko vysvetľuje a dáva životu zmysel. Je to premenná, ktorú sme príliš dlho ignorovali možno preto, že sa lásky bojíme, pretože je to energia vo vesmíre, ktorú sa človek nenaučil podriadiť svojej vôli.

Aby som lásku urobil viditeľnou, proste som zamenil hodnotu vo svojej najslávnejšej rovnici. Ak by sme namiesto E = mc2 akceptovali, že energia k vyliečeniu sveta môže byť získaná prostredníctvom lásky vynásobenej druhou mocninou rýchlosti svetla, došli by sme k záveru, že láska je najsilnejšia existujúca sila, pretože nemá žiadny limit.

Po zlyhaní ľudstva v snahe kontrolovať ostatné sily vesmíru, ktoré sa tak otočili proti nám, je veľmi urgentné, aby sme sami seba naplnili iným druhom energie...

Ak chceme, aby náš živočíšny druh prežil, ak chceme nájsť zmysel života, ak chceme zachrániť svet a každú živú bytosť, ktorá ho obýva, láska je tou odpoveďou.

Možno zatiaľ nie sme pripravení postaviť bombu lásky, zariadenie dosť silné na zničenie všetkej nenávisti, sebectva a chamtivosti, na zničenie vlastností, ktoré devastujú zem.

Avšak, každá individualita so sebou vo vnútri nosí malý generátor lásky, ktorého energia čaká na vypustenie do sveta.

Ak sa naučíme túto vesmírnu energiu dávať a dostávať, drahá Lieserl, potvrdíme tak, že láska zvíťazí nad všetkým, je schopná presiahnuť všetko a nič, pretože láska je kvintesenciou (podstatou) života.

Hlboko ľutujem svoju neschopnosť vyjadriť to, čo je v mojom srdci, ktoré pre teba ticho bije po celý môj život. Možno je už neskoro sa ospravedlňovať, ale pretože čas je relatívny, potrebujem ti povedať, že ťa milujem a vďaka tebe som sa dostal k ultimátnej odpovedi!"

Tvoj otec,

Albert Einstein

https://www.sebapoznanie.sk/l/einstein-poznal-tajomstvo-napisal-ho-v-liste-svojej-dcere/| Předmět: RE:
15.09.21 11:29:47 | #743 (1)

Zde máš skutečné názory Alberta https://ulozto.cz/file/Q8NnnhVlaIkK/jak-vidim-svet-a-einstein-docx#!ZGL1MQR2ZwZ0MQEwZJIxMQSzAmOwL0geFJS5oQSeIUpgqTLmMD==

Tam poznáš Ty a Tobě podobní jeho názory....
článek, který kopíruješ, je evidentní nesmysl.....
Především z fyzikálního hlediska...
| Předmět:
13.09.21 12:04:25 | #740

Mohou pánbíčkáři dokázat, že bibli neupravil ďábel?| Předmět:
10.09.21 11:57:48 | #739


| Předmět:
07.09.21 22:46:15 | #729

všechno je v tomto světě naruby.
Zajímavé je, že autor fora ani mnohé Jeshuovy výroky newuznává, to má společné s jehovisty| Předmět: Hoj
04.09.21 09:35:03 | #679

Jsem úplně ou nou ko| Předmět:
26.08.21 00:37:48 | #671

Těsně po svých 50. narozeninách poskytl Einstein pozoruhodný rozhovor o nacionalismu a víře. Na otázku, zda ho ovlivnilo křesťanství, odpověděl: "Jak dítě jsem byl vychovávaný na Bibli i na Talmudu. Jsem Žid, ale zářivá postava z Nazareta mě fascinuje". Následovala otázka, zda si myslí, že Ježíš byl historickou postavou. Einstein odpověděl: " Nepochybně ano. Nikdo přece nemůže číst evangelia bez toho, aby cítil přítomnost Ježíše. Jeho osobností přece pulzuje každé slovo. Žádný mýtus není takhle naplněn životem ".


1  

| Předmět: RE:
04.09.21 09:38:55 | #680 (1)

Jestli takoví genie řekl takto taj bomba vědy, a moje odpověď zní, Ježíš Kristus měl krevní skupinu AB+ ,VĚDA JE PRAVDIVÁ


 #671 

| Předmět: RE:
04.09.21 13:11:14 | #681 (1)

Kde konkrétně to Einstein prohlásil?
https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/einstein-nabozenstvi-je-posetila-povera.A080513_220044_ln_zabava_mel

Po Einsteinově smrti o rok později byl dopis prodán a zůstal tak 50 let ukryt očím veřejnosti. „Slovo bůh pro mne není nic víc než označení výtvoru lidské slabosti. Bible je sbírka legend, které jsou sice úctyhodné, ale přesto velice primitivní. Žádná její interpretace, byť by byla sebelepší, nemůže (podle mého názoru) tento fakt změnit,“ citoval vědcův dopis deník The Guardian.


Takže bych rád zdroj...
Einstein se pochvalně zmiňoval o buddhismu Za vyznavače židovství se rozhodně neprohlašooval. Stejně jako Buddhovo učení, i Jeshuovo je nadčasové... (Předběhlo dobu, v dané kultuře. Džinisté už v té době odmítali šlápnout na broučka.) Dnes je moderní, že si pánbíčkáři Einsteina přivlastňují...

Bylo by dobré si přečíst od něj i knihu Můj světový názor... Evidentní je, že jsi to nečetl-.....


Einstein nebyl totiž idiot...| Předmět: RE: RE:
05.09.21 06:35:05 | #682 (2)

https://temata.rozhlas.cz/einstein-a-jeho-vira-8012493

Mas tam i tohle.
"Einstein odpověděl: Nejsem ateista. A myslím, že se nemůžu označit za panteistu.. Je to otázka, jež je příliš široká pro naši omezenou mysl. Jsme jako malé dítě, vcházející do obrovské knihovny, přeplněné knihami v nejrůznějších řečech. Dítě ví, že někdo musel ty knihy napsat, ale neví, jak je napsal. Nerozumí řečem, ve kterých jsou knihy napsané. Matně tuší jakýsi nadpřirozený pořádek v tom, jak jsou knihy uspořádané, ale nic o něm neví. Takové je podle mě postavení i toho nejinteligentněj­šího člověka vůči Bohu".

Albert Einstein (1879–1955) – fyzik, zakladatel teorie relativity, nositel Nobelovy ceny za rok 1921
„Každý hluboký přírodovědec musí mít určitý náboženský cit, protože si nemůže představit, že on první myslel na neobyčejné spojitosti, které zjistil v přírodě. V nepochopitelném vesmíru se projevuje bezhraničný povědomý rozum. – Dost rozšířená myšlenka, že já jsem ateista, se zakládá na velkém omylu. Kdo to vyčetl z mých teorií, nepochopil z nich vůbec nic.“


 #681 

| Předmět: RE: RE: RE:
05.09.21 07:25:38 | #683 (3)

To už je překonáno teorií multivesmíru.....

Einstein potřeboval granty a tak podle tohho mluvil. V dopise mohl pak napsat logicky, co si skutečně myslel......| Předmět: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 07:30:56 | #684 (4)

Dokonce i dnes se dali někteří politikové pokřtít, aby získali hlasy pánbíčkářů....

  • Například ten, kdo by se prohlásil za ateistu by nikdy se nemohl stát prezidentem usa.... A málo ve které zemi by uspěl....

Ateisté totiž nebudou politika volit, že je ateista, ale pánbíčkáři kvůli tomu, že se hlásí k teismu....
Být politikem, nechám se pokřtít, nechám se nafotit, jak jdu z kostela...| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 07:34:28 | #685 (5)

Myslíš že takhle uvažoval Einstein?


 #684 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 07:41:28 | #687 (6)

jistě. Nebyl hlupák. Potřeboval peníze, na výzkum.... I pro svůj životní styl.....
Měl velmi rád ženy..... To stojí peníze.....
P/aroubek se dal pokřtít, topolánek a mnozí další, a rozhlásili to, ve snaze získat hlasy.....


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.09.21 17:00:11 | #733 (7)

Einstein nebyl vyčůránek jako Topolánek či paroubek. Píšeš tady nesmysly.


1  
 #687 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.09.21 17:10:11 | #734 (6)

Takhle neuvažoval. Amanda je zářným příkladem maločecháčka, kterému jak se něco nehodí do krámu, okamžitě začne vymýšlet, jak to znegovat a zpochybnit. Za 2., bere to podle sebe, podle toho, jak ona sama by se zachovala v určité situaci. Einstein nebyl duchem tak zakrnělý, aby uvažoval jako Amanda. Pokud by byl, nikdy by nebyl tím, kým byl a bude i pro generace budoucí - velkým vědcem a průkopníkem ve svém oboru.


1  
 #685 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.09.21 18:57:33 | #736 (7)

Tvé výkřiky jsou zbytečné. Jeho kniha Můj světový názor mluví jasně.

Jeho děti se jmenují Hirošima a Nagasaki.....

Podílel se na výrobě jaderné pumy....| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.09.21 19:01:45 | #737 (8)

přečti si jeho knihu Jak vidím svět.....

Einstein měl k atomové bombě dost podivný vztah. Projekt Manhattan z části vznikl na jeho doporučení, protože to byl právě Albert, kdo poslal dopis do Bílého domu s tím, že Amíci na tom musí rychle začít dělat, protože Hitler na své vlastní a-bombě dávno pracuje. V roce 1944 už ale varoval před zbrklým používání jaderných zbraní a po výbuchu nad Hirošimou se k němu přiklonil i samotný její autor Robert Oppenheimer. Prezident Dwight Eisenhower říkal těmhle lidem “poet types”, kteří si neuvědomují realitu tam venku.

https://g.cz/teorie-relativity-dala-einsteinovi-nesmrtelnost-nam-zase-gpsku-a-atomovou-bombu/| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
08.09.21 19:06:29 | #738 (9)

\https://www.feminismus.cz/cz/clanky/mileva-mari-einstein-a-jeji-prinos-teorii-relativity
V roce 1903, poté co Einstein získal trvalé místo na patentovém úřadě v Bernu, se vzali proti vůli rodičů, především jeho matky, která protestovala, že Mileva „je příliš stará, příliš sčetlá a vzdělaná, chromá, Slovanka, nežidovka..“. Období v Bernu je zřejmě nejplodnějších obdobím jejich spolupráce, která pokračovala i poté, co se jim v roce 1904 narodil syn Hans Albert. Toto období vyvrcholilo publikováním tří základních prací teoretické fyziky v časopise Annalen der Physik v roce 1905, které vyšly pod jménem Alberta Einsteina, ačkoliv existují svědectví o tom, že pod rukopisem stálo i jméno Milevy Marić. Zároveň i další fakta svědčí o tom, že Mileva dala svůj talent a práci zcela do služeb svého muže a nestála o to, aby její jméno figurovalo na veřejnosti; na otázku, proč se pod jeden ze svých patentů nepodepsala, odpověděla „Wir sind nur Ein Stein“.


Takže jeho žena byla mimořádně schopná a zřejmě mu hodně pomohla| Předmět: RE: RE: RE:
05.09.21 07:38:23 | #686 (3)

Když mu bylo 50, psal se totiž rok 1929....

Čili, všude samí pánbíčkáři...|Byl by blázen, aby se tím, že je ateista, připravil o peníze......
Od sponzorů...
Sponzorování vědců bylo prostě součástí chování společenské smetánky... Zvedalo jim to prestiž(smetánce).
A jak by to asi vypadalo, kdyby sponzoroval ateistu???| Předmět: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 07:45:02 | #688 (4)

Moc se mi to nezdá, žil v zemi kde byl ateismus tolerován. Ale nepřu se...


 #686 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 08:20:46 | #689 (5)

tolerován byl.... Jenže sponzorovat někoho, kdo se k němu hlásí byl problém.... dejme tomu, že ateistů tam bylo 1%?| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 09:41:59 | #690 (6)

To podle mě víc než polovina...to už bylo po době osvícenství a velké francouzské revoluci :-)) Lidé odmítali tradiční náboženství, dokonce popravovali jeptišky.


 #689 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 12:36:48 | #691 (7)

oni nedokázalu vysvětlit vznik světa obvykle bez boha a ani života...| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 16:22:12 | #693 (8)

to zatím nedovede nikdo, je to jen věcí hypotéz


1  
 #691 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 19:28:45 | #702 (9)

no jistě, ale jsou rozumné hypotézy, které to vysvětlují......
dnes, ale tenkrát nebyly běžně známé| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 13:29:29 | #692 (7)

Většinou je popravovali že byly těhotné s knězi,viz u nás ,za živa jeptiška zadělaná do zdi když zjistili že je těhotná s knězem Františkánským.


 #690 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 16:23:49 | #694 (8)

četla jsem celkem hrozné věci z období francouzské revoluce, popravili celý ženskýý kláštěr, mylsím že jich bylo 23. šly na smrt i s knězem.


 #692 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 16:36:27 | #695 (9)

Že by orgie mezi sebou?To asi se nedozvíme jen můžeme hádat co zatím bylo.


 #694 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 16:38:11 | #696 (10)

nikoliv, četls něco o Francouzské revoluci? Všichni duchovní byli nepřátelé a šli na gilotinu. Tedy kněží, mniši i jeptišky. Dostali možnost se vzdát své víry, to ale neudělai.


1  
 #695 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
05.09.21 16:46:18 | #697 (11)

Protože v té době bylo smilstvo mezi kněží a sestrami v pořádku,kdyby odešli z církve místo gilotiny potvrdili by spekulace, které se dlouho v té době vedli, zneužívání moci,kdy prznili se mezi sebou nebo že i malé děti kněží prznili,aby nikdo nezjistil homosexualitu, vlastně se to řešilo i v dnešních dobách v médiích i z dnešní doby.


 #696 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
05.09.21 18:46:47 | #699 (12)

ale houby :-(


 #697 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
05.09.21 18:48:40 | #700 (13)

Ano houby jsou dobré,i ta pravda co ti píšu.


 #699 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
05.09.21 18:49:32 | #701 (14)

pokud tě zajímá něco bližšího, tak zde:

https://www.pastorace.cz/clanky/karmelitky-pod-gilotinou


 #700 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
06.09.21 10:01:23 | #708 (14)

 #700 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 17:07:39 | #698 (4)

Mylis se. Prave proto, ze nebyl Einstein omezenym clovekem, tak nebyl ateista i kdyz neiklinoval konkretne k zadne nabozenske ideologii. Byl proste vericim clovekem, co videl ve vesmiru a stvoreni kolem uzasny rad jako dusledek cinnosti vyssi inteligence. Videl ve stvrenych vecech moc boziho ducha.

Vedle toho byl, ale samozrejme k mnohe nabozenskym ideologiim otevrene kriticky. Nedelej z neho tedy omezene mysliciho ateistu, kterym jsi i ty sam.


1  
 #686 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 22:00:40 | #703 (5)

Kecy.
V knize můj světový názor nic takového nepsal a navíc o bibli se vyjádřil s ohromným despektem právě v soukromém dopise...

Tam řekl, co si skutečně myslel....


1.Nelze dokázat stvoření
2.Nelze dokázat ani boha, ani lidi.....(tedy tvory mající vědomí)
3.Nelze dokázat ani včerejší den

Každý důkaz tohoto druhu lze zpocyhbint

Poctivá filosofie

www.poctiva-filosofie.webnode.cz

Každý kdo je poctivý A INTELIGENTNÍ MUSÍ DOJÍT K POCTIVÉ FILOSOFII.

Tedy nic si nevymýšlet. Z faktu jsem a vnímám , nelze prakticky nic odvodit

Existence, boha, lidí jsou jen PŘEDPOKLADY.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 22:48:57 | #705 (6)

Stejně tak, jako všem inteligentním lidem je jasné, že nemůže existovat sudé prvočíslo větší než dvě, tak je jim i jasné, že není možná všemohoucnost atd....| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
05.09.21 23:21:54 | #706 (5)

Einsteinova kniha: Jak vidím svět. Popírá svobodu jednání ve filosofickém smyslu a všechny tvé pohádky. Einstein, na rozdél od Tebe se řídil logikou
https://ulozto.cz/file/Q8NnnhVlaIkK/jak-vidim-svet-a-einstein-docx#!ZGL1MQR2ZwZ0MQEwZJIxMQSzAmOwL0geFJS5oQSeIUpgqTLmMD==| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 06:58:38 | #707 (6)

Bohužel si nic neukládám a nestahuji. Tvoje pojetí má jednu slabinu, nenese v sobě žádnou spásu, žádné vykoupení, žádné probuzení... tedy nějakou naději či žádoucí stav o který by měl člověk usilovat svým bytím.


 #706 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 10:45:04 | #709 (7)

Poctivá filosofie si nic nevymýšlí.
Na základe vnitřních vizí lidé(pokud oni existují) mohou přijmout nějaký směr, či systém....

To je v pořádku, ale není to logicky odvoditelné...

Knihu si lze půjčit také v knihovně....


co se týče spásy. Tou může být logicky jedině zánik vědomí sebe.| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 11:21:10 | #710 (8)

pokud vědomí sebe je základní podstata existence, nezanikne nikdy


 #709 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 11:35:11 | #711 (9)

to by pak bylo věčné týrání.....a utrpení.
Nic, co vzniklo logicky věčné být nemůže...| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 14:03:45 | #712 (10)

nemyslím si


 #711 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
06.09.21 15:50:01 | #713 (11)

napočítej do nekonečna.. Nikdy nenapočítaš, vždy jen dočasnost. naonec by se včše stále opakovalo, věčně| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
06.09.21 16:04:12 | #714 (11)

for jr v tom, že můžešn ít libovolně dlouhé období, ale vždy konmečné..
I kdybys měla libovolný konečný počet kroků a stále byus psala exponenty pro x^x^x^x^x...... kde x by bylo jakékoli konečné číslo větší než 1, nikdy se k věčnosti ani nepřiblížíš..... Ani na malý zlomek.....
Ale hlavně, co by božství dělalo před tímto stvořením... už by jich mělo bezpočet... jenže někdy by muselo začít, co by pak dělalo v předchozívch krocích.....

Vždy si lze uvědomit, že systém model, kde je něco věčné vědopmé nedává rozumný smysl.....

Věčné může být jen vědomí, které si sebe není vědomp. Díky například kvantovým fluktuacím může dojít k sebeucvvědomění a tím začne existovat dočasné božstvo....| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
06.09.21 16:37:09 | #715 (12)

to mi dává smysl, ovšem kdy dojde k stvoření znamená to současně sebeuvědomění protože se dějí procesy.


 #714 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
06.09.21 23:14:33 | #718 (13)

včrchny procesy jsou ale dočasné| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
06.09.21 23:20:05 | #720 (14)

Na mně se vykašlat, moje karma


 #718 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.09.21 06:45:05 | #724 (14)

to je samozřejmé, důležité je na nich nelpět, nechat je volně plynout


 #718 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.09.21 07:12:04 | #726 (15)

ano, ale plynout budou konečný čas....| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.09.21 07:17:36 | #727 (16)

to je jasné, že konečný. věřím že v nekonečnu se ztrácí minulost i budoucnost, že je jen to co je, třeba furt to samé dokola


 #726 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
07.09.21 08:11:28 | #728 (17)

To je tady a teď, ne v nekonečnu.....
Pokud tedy zanikne forma uvědomování, zůstane jen to, co nevzniká , ani nezaniká, ale není si to vědomo sebe| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.09.21 06:47:40 | #730 (18)

Domnívám se že je možné a nevyhnutelné oboje...to co nevzniká ani nezaniká jako věčná podstata a pomíjivé změny které jsou uvědomovány. Tedy dvě stránky jednoho.


 #728 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.09.21 12:22:06 | #731 (19)

ano. Ale podstata je si sebe vědoma jen díky změnám, tedy tomu pomijívému| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
08.09.21 13:33:15 | #732 (20)

Přesně tak.


 #731 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 20:52:02 | #716 (6)

To co si ty domyslis a vyvozujes z jeho nazoru je jen tve zbozne prani.

Faktem je, ze v stvoreni kolem videl moc vyssi inteligence. Nevidi ji v nem jen moc hloupy clovek.


 #706 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 22:22:52 | #717 (7)

Jistě


 #716 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 23:17:41 | #719 (7)

Jak víš, že něco vzniklo?, co vnímáš, jdou smyslová data| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 23:22:10 | #721 (7)

NEO v matrixu viděl, že pracuje v bance. byla to iluze. tedy to, co vidíme, nemusí být pravda... Nic z toho, co vidíš. Jen hlupák to může popírat


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
06.09.21 23:34:15 | #722 (8)

„Zdálo se Čuangovi, že je motýl, jenž poletuje kolem, motýl se cítil motýlem, nic mu nechybělo, nevěděl, že je Čuang. Náhle se probudil a ustrnul, je Čuang! A teď neví, zdálo se Čuangovi, že je motýl, nebo se zdá nyní motýlu, že je Čuang? Čuang nebo motýl, přece tu musí být nějaký rozdíl! A tomu se říká proměnlivost věcí!“ — Čuang-c'

Zdroj: https://citaty.net/citaty/505365-cuang-c-zdalo-se-cuangovi-ze-je-motyl-jenz-poletuje-kole/


1  

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.09.21 00:32:15 | #723 (7)

Einstein se mnohokrát mýlil...

Vidět může, CO CHCE.

Problém je jinde....

Když ve sportce padnou čísla 1.2.3.4.5.6 je to důkaz vyšší inteligence?

Máme li neomezený počet losování,. bude to padat stále.....i daqná kombinace-.---


Máme li neomezeně vesmírů, neomezeně vesmírů bude dokonale vyladěných.... To s inteligencí nesouvisí. Ale na jeden dookonale vyladěný bude 10500 nevyladěných... Jen v tom vyladěném bufddou rozumné bytostiů.....

Jen ten, kdo uhodne čísla získá 1. cenu ve sportce....| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
07.09.21 07:11:18 | #725 (7)

Mnohé názory Einsteina jsou dnes překonané.....
A musím říci Loraku, že argumet autoritou je falešný argument. Ale u falešných lidí běžně užívaný| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
08.09.21 17:15:10 | #735 (5)

Konečně rozumný příspěvek.


 #698 

| Předmět:
25.08.21 11:41:02 | #670

SORRY AKO, ale lhali jsme vám..A HODNĚ...Každý, kdo se nechal dobrovolně nebo více či méně z donucení tímto DNEŠNÍM FAŠISTICKÝM REŽIMEM "naočkovat", čili pravdivějí řečeno injekcí opíchat, ten z toho pomalu, ale zato neodvratně umře, jelikož se bohužel nejedná vůbec o žádné vakcíny proti /nikdy neexistujícímu/ "Covidu 19", ale jde o injekce smrti fungující na bázi postupného rozkladu, otravy krve úplným a nenávratným odumíráním červených krvinek, /-kvůli vetknutému ve vás se množícímu "Spike hrotovému proteinu"= to je vynález doslova přijatý z pekel.../ přičemž sám autor tohoto mRNA svinstva Dr. Malone říká, že to nepůjde nijak léčit, z tohoto řízeného, cíleného, nezastavitelného pekleného mechanismu vám pak zaživa odumírají, doslova uhnívají všechny životní orgány a to včetně mozku..

Bylo to vyvinuto a spolehlivě vyzkoušeno už před desítkami let, provádějí, organizují, plánují a financují to potomci bankéřů a průmyslníků =sponzorů například Hitlera a jeho Mengeleho, jelikož po pádu východního bloku už jim nic nebránilo a nebrání pokračovat ve svojí odvěké fašistické, vyhlazovací globální politice...

Kdo nemá duchovní vedení, čili intuici, tomu na tom nepřišlo nic divného, ale každému většinou tomu nejobyčejnějšímu člověku bez fakult, bez titulů, bez kariér a diplomů s pouhou školou života a zachovalým selským rozumem odpočátku toho "Covidu" to všechno kolem toho silně zavánělo sírou gestapáckou protektorátní peklenou...Poslední budou první a první poslední....

"Naočkovaným" /-kteří byli současně navíc všichni sterilizováni, čili jsou neplodní a ženy plod nedonosí.../ bych tedy nyní silně doporučil pohroužit se do svého vnitra /-nikdo nevíme, kdy tam musíme a musíme tam všici../ , odhodit ze svého zbytku života vše nepotřebné, pomíjivé, prchavé /-opíchancům zbývá od druhé dávky dle věku a síly imunity půl roku až dva roky, maximálně však pět let...../ a směřovat svoji mysl a duši s plnou silou na věci věčné, nepomíjející, nadčasové, jejich duši od chřtánu tohoto a ještě nižšího světa osvobozující, prostě by se měli intenzivně zabývat věcmi duchovními, naučit se modlit, meditovat, kontemplovat na Boha, Absolutno, na světlo...

Pozvednout prostě svoje vědomí výše /-možná jim ti přeživší budou ještě závidět, jelikož to co přijde na celý svět, to bude hrůza -živí budou závidět mrtvým, ale bez těch co nyní se nechali "očkovat" by se to nikdy nedělo =mohou za to oni.../ Víc k tomu snad ani už není co dodat a to píšu s plným vědomím, že pokud by toto nebyla pravda, že samozřejmě jako za cokoliv jiného si za toto ponese moje duše trvalé karmické následky zejména po soudu duší, který čeká po srmti jeho těla /-jiná smrt neexistuje..!/ zcela každého člověka ať už tomu kdo věří a nebo ne, prostě to takto je a přes to nejede vlak...Howg, Amen.

P.S.: ...vím...je to až příliš neuvěřitelné, že by dnes státy takto cíleně usmrcovaly a vyvražďovaly svoje vlastní obyvatelstvo, ale stačí se zamyslet nad těmi lockdowny, kterými už před tím z vyššího příkazu globalizátorů světa obětovali miliony firem po celém světě a miliony lidí už kvůli tomu pravděpodobně spáchalo sebevraždu, což se nikde neeviduje a nikdy už nedohledá.. Důkazem o této genocídě a o existenci utajené nadnárodní světové fašistické globální vlády je například dohledatelný fakt, že "kdosi" ve všech státech zakázal jednak zcela extrémně účinný lék na tento "Covid" jménem Ivermectin /-je to ve skutečnosti řízená ztráta imnunitní obrany organismu člověka již záměrně příliš silným zářením 5G sítí..!!!/, druhak prokazatelně zakázali ve všech státech pitvy všech zemřelých "očkovaných"...To aby nikdy nešlo v budoucnu prokázat na co kdo zemřel..Prostě se v márnici z příkazu majitelů či ředitelů nemocnic /-kteří dostávají přes zednářské spolky také vyšší příkazy/ zapíše, že zemřel na tzv. Covid, ale už nebude nikde nijak dohledatelné, že zemřel na VRAŽDU "VAKCÍNOU"...!!!...
Ale že to mají detailně promyšleno ti nosatí intrikáni řízení démony z pekel, že..???? Však na to také měli od války 80. let....| Předmět: RE:
26.08.21 01:10:55 | #672 (1)

Michale chapu, ze tohle povazujes za velice dulezitou informaci a chces i na tomto diskusnim portalu s ni oslovit, co nejvic lidi a chces je pred nebezpecnosti ockovani anticovid vakcinami varovat, ale rozumnejsi je jiste nespamovat takovou informaci vsechny diskuse, kde ani tema diskuse s timto nametem nijak nesouvisi, ale je dobre to dat tam, kde to patri a tam se prave ty sam paradoxne ohledne techto veci vubec nijak nevyjadrujes.

https://diskuze.chatujme.cz/veda-technika/covid-19-t344?paginator-page=21#p1945


 #670 

| Předmět: RE: RE:
26.08.21 01:14:39 | #673 (2)

On to napsal na Covid, Piráti,Oblak a další a pak brečí že někde dostal stopku. *27179*


 #672 

| Předmět: RE: RE: RE:
26.08.21 01:25:21 | #674 (3)

V diskusi o Covid 19 sem tento jeho prispevek nevidel. Proto sem i uvedl ten odkaz vyse na diskusi, kde by to snad mohlo byt podle temy, ktere se to tyka.


 #673 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
26.08.21 01:31:12 | #675 (4)

Nejhorší na tom je že všude kam chodím to dál a na těch sektách dostal stopku a ještě se divil.


 #674 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
26.08.21 02:56:38 | #677 (5)

Byl bych rad, kdyby to dal do diskuse kde to podle temy i patri.

Sem to taky nepatri a dle pravidel teto diskuse bych to mel jako spravce smazat a oznacit za prispevek, co je Off Topic.

Nechci, ale v teto diskusi zavadet nejakou cenzuru jak se to dela v jinych diskusich a verim, ze Michal pochopi moji vyzvu a udela to i sam a bude se snazit drzet dane temy a sem se bude snazit davat predevsim prispevky nejak souvisejici s osobou Boziho Syna Jezise Krista.

Za pochopeni i rozumne jednani v souladu s tim, co sem mu napsal predem dekuji.


 #675 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE:
26.08.21 09:27:17 | #678 (6)

No uvidíš sám někdy nechápe stav bytí natož co mu kdo píše.


 #677 

| Předmět:
25.08.21 10:27:27 | #669

pravil: Bohové jste!

…tož to už tak na tomto světě..takto drsná a brutální je tvář celé této končící éry, kterou hinduističtí “šamani”, vědoucí nazvali Káli-jůga- doba železná, období největší temnoty na planetě…avšak to zlo, co teď každý může pozorovat, jak nyní nabývá všeobecně ve všech ohledech a ve všech aspektech lidského bytí a společnosti tolik na síle…..tak toto všechno zlo, stupňující se zvrhlosti=ďáblovy obratky jsou právě poslední záchvěvy, poslední pokusy temnot urvat zde ještě co nejvíce z jejich zde zanikající a definitivně končící moci…tato část vesmíru již vstoupila do pásma silného kladného záření z gigantické centrální hvězdy této galaxie a všechno zlo musí teď odtud pryč…a proto teď všechno zlé tolik šílí a pokouší se mnohem tvrdšími způsoby se zde ještě nějak udržet- ano, nic jiného to není, než zcela marné pokusy o udržení stávající vlády zel a temnot na planetě a v neposlední řadě jejich pokus strhnout do temných pekelných světů odtud co nejvíce lidských duší…světlo zde přebírá žezlo, proto ti, kteří se rozhodli dlít nadále na starých životních materialistických negativních základech a nemíní změnit svoje vědomí na kolektivní nesobecké, duchovní, niterné, všeoblímající, laskavé, slabším napomáhající, sám se tak pozvedající…tito zde už býti dále nesnesou a neunesou, jeden bude vzat, druhý zanechán, obilí půjde do božích stodol a plevel bude spálen v ohni….v oněch dnech také bude jako za dnů Noeho -je to potopa morální, potopa a konec starých řešení a přežitých postupů a nakonec přijde i globální potopa fyzická, celoplanetární…PO­TOPA..!…POTOPA­..!!!..zteřelá, prohnilá, rozpadlá budova této staré a odcházející pidlivilizace postavená odpočátku na písku se rozpadá a musí se rozpadnout, aby mohla býti započata výstavba budovy nové a to na skále..!!! /- a toto rozhodně nebude žádné negativní NWO, čili žádné takovéto dnešní žalostné a prachbídné Covid-total-control-genocída zalátávání starého kabátu novými záplatami, které jedině uspíší roztrhání se starého kabátu celého……./| Předmět:
25.08.21 07:50:56 | #668

..Za deset let budeme mít krále..budeme monarchie=křes­ťanská Teokracie s duchovním, mystickým králem a středoevropským císařem v čele /posledním takovým byl Karel IV., který právě pro tohoto připravoval onu svatováclavskou korunu=anténu do nejvyšších sfér../..všude okolo na sever, jih a západ už ale budou jen samé islámské státy...Velká Morava=Česko-Rakousko-Uhersko bude obnoveno...| Předmět:
23.08.21 02:35:51 | #667

"Tehdy Ježíš řekl: „Veřejně tě chválím, Otče, Pane nebe i země, protože jsi tyto věci skryl před moudrými a intelektuály a odhalil jsi je malým dětem. Ano, Otče, tak sis to přál."