To už je dávná historie, kdy křesťané trpěli pro víru
. Dneska ledaže by tě zajali islamisté

To už je dávná historie, kdy křesťané trpěli pro víru
. Dneska ledaže by tě zajali islamisté

Ještě docela nedávno. V 50. roce byli jedné noci řádoví bratří ze
150 klášterů do lágrů a dolů ... Později z ženských klášterů.
Naposled v souvislosti s navrácením majetku církvím. Ktejaký buran pitomý
do toho viděl :)))))))) 
Aha, komunisti řády rušili. To byla škoda, řádové sestry jsou obětavé v péči o staré a nemocné.
Můj děda na ně nedal dopustit. Byl, myslím, u sv. Bartoloměje, když na něj spadlo uhlí - pečovaly o něj ve dne v noci. To se třeba na stranické schůzi probudil :))) a řekl - Výdobytky, ano, ale ty řádové sestřičky byly nejlepší, kam se hrabou ty dnešní. Všichni ho už znali, takže z toho nikdo nic nedělal :))) Prostě sestřičky nové, socialistické stály za hovno a v podstatě to tak pořád je --- myslím ve srovnání!
Snad vám tady nebudu vadit, když se tu mluví o církevních řádech, tak se přidám. Měl jsem možnost seznámit se blíže s premonstráty v některých jejich klášterech, včetně řádových sester v Doksanech. Rád na ně vzpomínám a když se u nich příležitostně zastavím, tak si mě pamatují a popovídáme.
Mě tihle lidé vždycky velmi přitahovali a zajímalo. Je to zvláštní svět, přála bych si to prožít. Ne žít celý život, jenže v tom je možná ten háček, že být tam jen načas není to samé, jako rozhodnout se pro celý život.
Já tam byl pracovně a celé dny jsem se mezi nimi pohyboval, třeba tři měsíce a pak pauza, měsíc dva. Do své komunity vás přijmou, ale mají i určité hranice. Jako muž jsem se volně mohl pohybovat v klauzuře v mužském klášteře, v ženském to bylo trochu s omezením a jen v nezbytných případech. Jsou to obyčejní smrtelníci, dovedou se smát a vtipkovat i na své "povolání". Ženy jsou trochu "podnikavější" a pracují na výdělek, muži se učí na budoucí kněze, zahradničí, ale i jinak přiloží ruku k dílu, když je potřeba. Všude ale panuje pohoda a klid.
Když mi náhle a nečekaně zemřel manžel,přijala jsem krátký azyl na nedaleké faře,který mi poskytl tamní jáhen a jeho rodina.Právě ta jejich nenápadná pohostinnost,pohoda,klid a okolní příroda,byly jediným účinným lékem.
Boromejky, ty mají dobré jméno. Myslím, že pečovaly taky o Karla Gotta, ne?
pro víru se netrpí ale víry spůsobují bolesti,války dřive odpustky ničili chudý lid a i dnes to navraceni majetku ktery patřil lidu a né cirkvim. Amen
Majetek je dobrá připomínka - řády by měly nějak pracoval, něco společnosti dávat. Prezident Zeman je velkým zastáncem hospiců, to je přesně to pravé především pro sestry. Je to mimochodem dost drahá péče.
Tato diskuze je zamknutá a nelze do ní přispívat žádné příspěvky