Tohle jsem si ,,půjčila,, z jedné diskuze a myslím, že to odpovídá pravdě.
Chování Hradu i takto agresivní přístup k zahraniční reprezentaci
země , nemající v novodobé historii ČR obdoby , začíná dávat smysl .
Důvod , proč hlava státu ignoruje varování ústavních právníků a
tlačí na exekutivu způsobem, který destabilizuje domácí politickou scénu,
má pravděpodobně značný význam. Na nadcházejícím summitu se má totiž
schvalovat opakovaný úvěr s ročním cyklem v astronomické výši 70 miliard
EUR, který má sloužit k dlouhodobému financování a pokračování
válečného úsilí na Ukrajině. Tento program by znamenal, že členské
země NATO by rok co rok, bez ohledu na vývoj ekonomiky či vůli vlastních
občanů, odevzdávaly miliardové částky do společného fondu. Tyto peníze
nemá dostat Ukrajina přímo , budou z naprosté většiny využity k
masivnímu nákupu zbraní, těžké techniky a munice. Klíčové však je, že
tyto nákupy se nebudou realizovat jen v USA , ale zejména u zbrojařských
firem „členských zemí NATO“ .Souvislost zbrojařských firem s pražským
Hradem není tedy čistě náhodná.
Je ovšem zásadní , aby byl PP vedoucím delegace .Jen tak má totiž právo
podepisovat klíčové dokumenty a garantovat aliančním partnerům, že ČR se
zbrojního programu zúčastní, i kdyby s tím Babišův kabinet
nesouhlasil.



Blbcům se ustupovat nemá!