Předmět diskuze:Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity.
Koláže mažeme.Komolení jmen, nicků a názvů je povoleno pouze idiotům.
Střet zájmů A.B se tu neřeší- opět!( do vyjádření EU)
Varování
V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.
co čekat od sportovních reportérů tak skvělé televize, jakou je
ČT...?!?
Všichni, kdo chtěli jet na MS ve fotbalu do Mexika, jeli do Jižní Ameriky...
jen Einstein, jakýsi sportovní reportér ČT, zvaný Kozohorský, jel do
nejlidnatějšího mexického města, do Severní Ameriky...!!!
Co s takovým blbem...??? Navrhuju zvýšit poplatky za
televizi, aby tenhle Einstein mohl za ty prachy dokončit základku... a naučit
se, kde se Mexiko nachází...!!!
A takhle to je v Česku téměř se vším...!!!
Jak to dopadne jsme věděli všichni. Takže mě nepřekvapilo, jak ÚS
rozhodl, díky tomu, kdo v něm sedí, ale překvapilo mě, jak rychle rozhodl,
když v jiných případech si dává na čas. Jsem přesvědčená o tom, že
ani tento soud není nestranný, což konec konců dokazuje i aktivistické
chování jeho předsedy Baxy.
Prezident Petr Pavel nemá podle ústavního právníka Aleše Gerlocha
příliš velkou šanci uspět s kompetenční žalobou, kterou podal kvůli
odmítnutí vlády zařadit ho do české delegace na summit NATO. Gerloch v
Echo Prime Time uvedl, že česká ústava v podobných případech dává
rozhodující slovo vládě, protože za zahraničněpolitické kroky státu
nese odpovědnost právě kabinet.
„Jedná se o pravomoci prezidenta republiky, které vyžadují souhlas
předsedy vlády. V tomto smyslu je jasné, že prezident republiky nemůže
rozhodovat samostatně,“ uvedl Gerloch. Podle něj článek 63 Ústavy
předpokládá, že prezident při zastupování státu navenek potřebuje
souhlas vlády.
Právník zároveň upozornil, že případné vítězství prezidenta by
znamenalo zásadní posun českého ústavního systému. „To by byl
významný posun směrem k poloprezidentskému systému,“ řekl. Současná
ústava podle něj stojí na principu, že prezident není za výkon své funkce
politicky odpovědný, zatímco vláda ano.
Gerloch označil spor za kombinaci právního a politického konfliktu. Podle
něj se v něm promítá dlouhodobé napětí mezi Hradem a vládou. Přesto se
domnívá, že současná ústavní praxe i text ústavy hovoří spíše ve
prospěch kabinetu. „Myslím si, že vláda by měla svou pozici uhájit,“
dodal.
Podle něj navíc dosavadní ústavní praxe dlouhodobě potvrzuje, že v
obdobných otázkách rozhoduje vláda. Jako příklad uvedl nedávnou cestu
prezidenta na Valné shromáždění OSN, kterou vláda schválila. „Prezident
tehdy uvedl, že vláda s jeho cestou souhlasila. Tím podle mě sám uznal, že
vláda o takových cestách rozhoduje,“ řekl.
Prezident s žalobou nejspíš nemá šanci. Vláda má odpovědnost i za
jeho činy, říká Gerloch
docela mne zajímá, co by se stalo, kdyby vláda rozhodnutí ústavního
soudu neakceptovala...!!! Právní stát, je tím
samotným rozhodnutím soudu, více-méně popřen...!!!
Já viděla, když to dva ústavní právníci oznamovali reportérům. Jeden
byl červený jak rak a druhý blemtal a vysvětloval, že to není konečné
rozhodnutí- jen předběžné opatření, .....
to ale nic nemění na tom, že toho PP sebou vzít musí. A jemu o nic jiného
nešlo.
Tak doufám, že si ho budou hlídat a nedají mu prostor ( a na tu večeři asi
nepůjde) )))) řekl Macinka.
Premiér oznámil, že bude respektovat rozhodnutí ÚS.
Agent Pávek jede na ten Sumit domlouvat, ve svém osobním zájmu,
umístění základny USA na českém území... nikdo ho neuhlídá...!!! Ten se účastní zcela jiné večeře než
česká delegace...!!!
Koho by v roce 1989 napadlo, že se v roce 2026 budou dva staří komunisti
přetahovat o to, kdo z nich bude jednat s NATO o vzájemné spolupráci, tedy s
tehdy pro ně úhlavní nepřítelem, jak se pilně učili z bolševických
příruček a upevňovali si tyto postoje na stranických schůzích.
A vida, právě se to děje. Jsme svědky neuveřitelných a
nepředvídatelných situací každý den.
„V petnáctom storočí som tiež něbol majorom. A terazky hej"
Rus... by byl nebetyčnej vůl, kdyby Evropu opět chránil před německými
a ukrajinskými nacisty a fašisty...!!! Kdyby se ve 45-tém vysral na Evropu, tak
měl dnes klid... a čeští ovčané by místo plácání těch svých
nesmyslů na diskuzích, makali jako najatí, za žrádlo, v německých
lágrech...!!!
CITACE-Berenika Peštová-poslankyně
Ústavní soud ČR (ÚS) vydává předběžná opatření poměrně zřídka, a
to v řádu desítek případů za celou dobu své existence. Přesný celkový
počet není v oficiálních statistikách vyčíslen jednou sumou, protože
drtivá většina takových návrhů (99 %) je Ústavním soudem odmítána jako
neopodstatněná.Ústavní soud totiž zasahuje pouze tehdy, hrozí-li
navrhovateli vážná, neodvratná újma, nebo pokud je to ve vážném
veřejném zájmu.
Důležité je, jak na to reagují čeští občané... nijak...!!! Takže prezident Kolář má naprosto jasno,
že si s českým ovčím stáden může dělat co chce... a taky to
dělá...!!! Kdyby to dělal tak jako agent Pávek,
kdokoliv jiný, tak prasata z Milionového chlívku řvou každej týden na
Letné a toho prezidenta z Hradu dostanou...!!! Češi si svůj stát nezaslouží... páč si ho neumí spravovat... potřebují
nad sebou drába... typu Hitlera... třeba v převlečení za Poselta...!!!
CITACE:Václav Krása
·
Ústavní žaloba prezidenta Pavla je krokem, který bude eskalovat politické
spory a je krokem k neustálé snaze pana prezidenta, opozičních stran, mnoha
progresivistických organizací, zbrojařských korporaci, ale především
mnoha tzv "bruselských elit", vyřídit si to konečně s "tím" Babišem a
jeho vládou. Na položené otázky pana prezidenta, které obsahuje jeho
žaloba:
rozhodnout, kdo může rozhodovat o účasti prezidenta na summitu;
"- uložit vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné
překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí;
stanovit vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou
součinnost", nemůže Ústavní soud odpovědět. Takže spory mohou
pokračovat po celé volební období pana prezidenta. Je to chybné
posilování soudů, ale hlavně je to špatně pro renomé České republiky.
Mám silný pocit, že ze strany pana prezidenta není vůle k domluvě, chce
spor, který pocítíme všichni.
Příklady použití
Výživné: soud nařídí dočasné placení výživného dítěti, dokud není
vydáno konečné rozhodnutí o jeho výši
2
.
Péče o děti: dítě ohrožené na zdraví může být umístěno do
pěstounské péče nebo sociálního zařízení, předběžně až do 6
měsíců
2
.
Domácí násilí: soud může uložit násilníkovi, aby opustil společné
obydlí a zdržel se kontaktu s obětí, na dobu maximálně 1 rok
Já už se ani nemůžu smát . A souhlasím s premiérem, že prezident je
směšný.
Že mlčí Ukrofašisté, němečtí neonacisté a jejich pohunci téměř z
celé, takzvané západní Evropy, je pochopitelné... ale že mlčí slavní,
prej protifašističtí bojovníci z Česka... nebo takzvaní antifašisté z Polska... to
je již na zamyšlení...!!!
Nekončí demokracie, nekončí ani veřejnoprávní média, končí pouze
doba, kdy se zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu těšili
nedotknutelnosti a řešili vše, jen ne efektivitu, úspory ve vlastních
řadách a přizpůsobení se technologickému vývoji světa.
BBC taky udělala úsporné opatření a zredukovala počet zaměstnanců.
Nikdo kvůli tomu demonstrace nedělal, natož aby se věšel. Zlaté časy
končí a po hodech bývá sračka.