Svobodná diskuse bez cenzury je utopie

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury je utopie - Diskuze by měly být místem pro výměnu názorů a respektování různých pohledů, ne pro osobní útoky a vulgarity. Koláže mažeme.Komolení jmen, nicků a názvů je povoleno pouze idiotům. Střet zájmů A.B se tu neřeší- opět!( do vyjádření EU)

Varování

V této diskuzi se nacházejí odkazy a příspěvky s manipulativním obsahem, dezinformacemi a fakenews.
Upozorňujeme, že je nutné ověřovat fakta z více nezávislých zdrojů.


| Předmět: Tož...
před 15 hodinami | #209044

co čekat od sportovních reportérů tak skvělé televize, jakou je ČT...?!?
Všichni, kdo chtěli jet na MS ve fotbalu do Mexika, jeli do Jižní Ameriky... jen Einstein, jakýsi sportovní reportér ČT, zvaný Kozohorský, jel do nejlidnatějšího mexického města, do Severní Ameriky...!!! *16920*
Co s takovým blbem...??? *33767* Navrhuju zvýšit poplatky za televizi, aby tenhle Einstein mohl za ty prachy dokončit základku... a naučit se, kde se Mexiko nachází...!!! *18814*
A takhle to je v Česku téměř se vším...!!! *33441*




| Předmět:
24.06.26 19:19:13 | #209036

Rozděl a panuj.....



| Předmět: RE:
před 16 hodinami | #209037 (1)
| Předmět: RE: RE:
před 16 hodinami | #209038 (2)

Jak to dopadne jsme věděli všichni. Takže mě nepřekvapilo, jak ÚS rozhodl, díky tomu, kdo v něm sedí, ale překvapilo mě, jak rychle rozhodl, když v jiných případech si dává na čas. Jsem přesvědčená o tom, že ani tento soud není nestranný, což konec konců dokazuje i aktivistické chování jeho předsedy Baxy.



| Předmět: RE: RE: RE:
před 15 hodinami | #209041 (3)
| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 14 hodinami | #209045 (4)

A zde je vyjádření předsedy Parlamentu Tomia Okamury. Také dobře řečeno.
https://www.facebook.com/reel/1021686590403287



| Předmět: Jak člověk míní- a ÚS mění
24.06.26 19:13:53 | #209035

to byla rychlost ...co? )))




| Předmět:
24.06.26 15:29:16 | #209012

Prezident Petr Pavel nemá podle ústavního právníka Aleše Gerlocha příliš velkou šanci uspět s kompetenční žalobou, kterou podal kvůli odmítnutí vlády zařadit ho do české delegace na summit NATO. Gerloch v Echo Prime Time uvedl, že česká ústava v podobných případech dává rozhodující slovo vládě, protože za zahraničněpolitické kroky státu nese odpovědnost právě kabinet.
„Jedná se o pravomoci prezidenta republiky, které vyžadují souhlas předsedy vlády. V tomto smyslu je jasné, že prezident republiky nemůže rozhodovat samostatně,“ uvedl Gerloch. Podle něj článek 63 Ústavy předpokládá, že prezident při zastupování státu navenek potřebuje souhlas vlády.
Právník zároveň upozornil, že případné vítězství prezidenta by znamenalo zásadní posun českého ústavního systému. „To by byl významný posun směrem k poloprezidentskému systému,“ řekl. Současná ústava podle něj stojí na principu, že prezident není za výkon své funkce politicky odpovědný, zatímco vláda ano.
Gerloch označil spor za kombinaci právního a politického konfliktu. Podle něj se v něm promítá dlouhodobé napětí mezi Hradem a vládou. Přesto se domnívá, že současná ústavní praxe i text ústavy hovoří spíše ve prospěch kabinetu. „Myslím si, že vláda by měla svou pozici uhájit,“ dodal.
Podle něj navíc dosavadní ústavní praxe dlouhodobě potvrzuje, že v obdobných otázkách rozhoduje vláda. Jako příklad uvedl nedávnou cestu prezidenta na Valné shromáždění OSN, kterou vláda schválila. „Prezident tehdy uvedl, že vláda s jeho cestou souhlasila. Tím podle mě sám uznal, že vláda o takových cestách rozhoduje,“ řekl.

Prezident s žalobou nejspíš nemá šanci. Vláda má odpovědnost i za jeho činy, říká Gerloch

A já už jen počkám, jak to dopadne. *14571*



| Předmět: RE:
24.06.26 15:53:41 | #209013 (1)

Hodně zajímavé jsou ty 3 otázky na které chce PP odpověď od ÚS. čas 16:30 min. co požaduje PP na ÚS - 3 otázky. *5655*



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 16:10:25 | #209017 (2)

Právě teď na Prima news- ÚS vydal předběžné rozhodnutí- vláda musí umožnit PP účast na summitu. *3422* jdu zvracet.... *9361*



| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.26 16:12:45 | #209019 (3)

Větší ubožák tu od r.89 nebyl .



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
24.06.26 18:15:29 | #209023 (4)

S Havlem jsou tak nastejno... *33441* v podstatě Šašek Havel zavedl v Československu kult osobnosti prezidenta...!!! *3419*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #209065 (5)

A co TGM? Ale chápu , bez nemístného plivance na Havla by to holt nešlo. 😥




| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.26 18:44:21 | #209029 (3)

docela mne zajímá, co by se stalo, kdyby vláda rozhodnutí ústavního soudu neakceptovala...!!! *33767* Právní stát, je tím samotným rozhodnutím soudu, více-méně popřen...!!! *33441*



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
24.06.26 18:51:44 | #209030 (4)

Já viděla, když to dva ústavní právníci oznamovali reportérům. Jeden byl červený jak rak a druhý blemtal a vysvětloval, že to není konečné rozhodnutí- jen předběžné opatření, .....
to ale nic nemění na tom, že toho PP sebou vzít musí. A jemu o nic jiného nešlo.
Tak doufám, že si ho budou hlídat a nedají mu prostor ( a na tu večeři asi nepůjde) )))) řekl Macinka.
Premiér oznámil, že bude respektovat rozhodnutí ÚS.



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
24.06.26 18:56:10 | #209033 (5)

Agent Pávek jede na ten Sumit domlouvat, ve svém osobním zájmu, umístění základny USA na českém území... nikdo ho neuhlídá...!!! *16899* Ten se účastní zcela jiné večeře než česká delegace...!!! *3419*




| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #209066 (4)

Děje se tak v Polsku i Maďarsku. U nás by snad lepševici rozpoutali revoluci .



| Předmět: RE:
24.06.26 17:13:48 | #209020 (1)

Koho by v roce 1989 napadlo, že se v roce 2026 budou dva staří komunisti přetahovat o to, kdo z nich bude jednat s NATO o vzájemné spolupráci, tedy s tehdy pro ně úhlavní nepřítelem, jak se pilně učili z bolševických příruček a upevňovali si tyto postoje na stranických schůzích.
A vida, právě se to děje. Jsme svědky neuveřitelných a nepředvídatelných situací každý den.
„V petnáctom storočí som tiež něbol majorom. A terazky hej"
*34258*



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 18:17:30 | #209024 (2)

spíše, koho by tenkrát napadlo, že se prezidentem Československa a následně Česka, může stát takováto lidská *573* *33767*



| Předmět: RE: RE: RE:
24.06.26 18:38:31 | #209026 (3)

Jistě máš na mysli tím smajlem- kupu čokolády !!



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
24.06.26 18:42:02 | #209028 (4)

přesně... velice sladké... měla-li matka agenta Pávka cukrovku...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
24.06.26 18:58:02 | #209034 (5)
| Předmět: RE: RE: RE:
před 6 hodinami | #209057 (3)

Tak ještě v roce 89 by to nebylo nic divného, že bude jeden komouš prezidentem a druhý předsedou vlády, to by se čekat dalo.
Ale že se budou zrovna takoví dva soudruzi z prospěchu a vychcanosti handrkovat o účast na schůzi NATO, to asi nepředvídal nikdo.
Který z nich je větší kopa trusu je těžké posoudit a mě je to úplně jedno, oba patři na smetiště dějin. Ten druhý má podle mě těch škarloupů a morálních kotrmelců víc, ale je možné, že o tom prvním jen nevíme všechno.



| Předmět: RE: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #209067 (4)

Jj, to jsou ty paradoxy. Rozdíl spočívá "jen" v tom že jeden je vynášen do nebes , druhý dehonestován. Mě osobně by nechyběl ani jeden z nich.



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 18:36:37 | #209025 (2)

No, ono to fakt není moc k smíchu. Ale zas: kdo může tvrdit, že má rychlejší soudy než my ?!,,, ))) *16950*



| Předmět: RE:
24.06.26 18:40:23 | #209027 (1)

Jsou jen dvě možnosti, proč vydal takové komické prohlášení:

  1. Aleš Gerloch nemá zřejmě ani potuchy, v jakém státě žije... *16899*
  2. a nebo to jen hraje... aby zmátl nepřítele... myslící občany...!!! *18814*


| Předmět:
24.06.26 15:21:24 | #209011

zajímavý názor....je ten humbuk kolem summitu jen mlžení?



| Předmět: RE:
24.06.26 18:52:18 | #209031 (1)

Rus... by byl nebetyčnej vůl, kdyby Evropu opět chránil před německými a ukrajinskými nacisty a fašisty...!!! *18814* Kdyby se ve 45-tém vysral na Evropu, tak měl dnes klid... a čeští ovčané by místo plácání těch svých nesmyslů na diskuzích, makali jako najatí, za žrádlo, v německých lágrech...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 18:55:54 | #209032 (2)
| Předmět:
24.06.26 14:32:38 | #209010

CITACE-Berenika Peštová-poslankyně
Ústavní soud ČR (ÚS) vydává předběžná opatření poměrně zřídka, a to v řádu desítek případů za celou dobu své existence. Přesný celkový počet není v oficiálních statistikách vyčíslen jednou sumou, protože drtivá většina takových návrhů (99 %) je Ústavním soudem odmítána jako neopodstatněná­.Ústavní soud totiž zasahuje pouze tehdy, hrozí-li navrhovateli vážná, neodvratná újma, nebo pokud je to ve vážném veřejném zájmu.

Jaký na to máte názor vy ?



| Předmět: RE:
24.06.26 16:09:04 | #209016 (1)

Napadají mě jenom hodně expresivní výrazy . Kde jsou ty jeho sliby o neaktivismu a nadstranickosti! 😥



| Předmět: RE: RE:
před 15 hodinami | #209040 (2)

Důležité je, jak na to reagují čeští občané... nijak...!!! *16899* Takže prezident Kolář má naprosto jasno, že si s českým ovčím stáden může dělat co chce... a taky to dělá...!!! *33441* Kdyby to dělal tak jako agent Pávek, kdokoliv jiný, tak prasata z Milionového chlívku řvou každej týden na Letné a toho prezidenta z Hradu dostanou...!!! *3419* Češi si svůj stát nezaslouží... *4511* páč si ho neumí spravovat... potřebují nad sebou drába... typu Hitlera... třeba v převlečení za Poselta...!!! *33027*



| Předmět: RE: RE: RE:
před 3 hodinami | #209069 (3)

Čeští občané jsou rozdělení a proto snadno ovladatelní. Dezoláti jsou kamenovaní v podstatě z vlastních řad.



| Předmět:
24.06.26 13:14:20 | #209009

CITACE:Václav Krása
·
Ústavní žaloba prezidenta Pavla je krokem, který bude eskalovat politické spory a je krokem k neustálé snaze pana prezidenta, opozičních stran, mnoha progresivistických organizací, zbrojařských korporaci, ale především mnoha tzv "bruselských elit", vyřídit si to konečně s "tím" Babišem a jeho vládou. Na položené otázky pana prezidenta, které obsahuje jeho žaloba:

  • rozhodnout, kdo může rozhodovat o účasti prezidenta na summitu;

"- uložit vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí;

  • stanovit vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost", nemůže Ústavní soud odpovědět. Takže spory mohou pokračovat po celé volební období pana prezidenta. Je to chybné posilování soudů, ale hlavně je to špatně pro renomé České republiky. Mám silný pocit, že ze strany pana prezidenta není vůle k domluvě, chce spor, který pocítíme všichni.


| Předmět: RE:
24.06.26 16:11:15 | #209018 (1)

A ještě víc se prohloubí nesnášenlivost mezi lidmi. Což má vždycky vliv i na různé projevy násilí .



| Předmět:
24.06.26 12:42:26 | #209005

PP požádal ÚS o předběžné opatření.

Chápete to??

https://www.bing.com/search?q=Co+znamen%C3%A1++to+%2C%2Cp%C5%99edb%C4%9B%C5%BEn%C3%A9+opat%C5%99en%C3%AD%2C%2C+%3F&form=ANNTH1&refig=6a3bae1826d84dd19be0e8f0e14f622f&pc=HCTS&pq=Petr+Pavel+podal+kompeten%C4%8Dn%C3%AD+%C5%BEalobu.++A+podal+%C5%BE%C3%A1dost+o+p%C5%99edb%C4%9B%C5%BEn%C3%A9+opat%C5%99en%C3%AD-+co+to+konkr%C3%A9tn%C4%9B+znamen%C3%A1%3F&mturn=1

Příklady použití
Výživné: soud nařídí dočasné placení výživného dítěti, dokud není vydáno konečné rozhodnutí o jeho výši
2
.
Péče o děti: dítě ohrožené na zdraví může být umístěno do pěstounské péče nebo sociálního zařízení, předběžně až do 6 měsíců
2
.
Domácí násilí: soud může uložit násilníkovi, aby opustil společné obydlí a zdržel se kontaktu s obětí, na dobu maximálně 1 rok
*6353*

Já už se ani nemůžu smát . A souhlasím s premiérem, že prezident je směšný.



| Předmět:
24.06.26 11:45:21 | #209004

Události v roce 1941 na Ukrajině. Dnes se o tom "taktně" mlčí.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225594787855925&set=a.10201719654192505



| Předmět: RE:
před 15 hodinami | #209042 (1)

Že mlčí Ukrofašisté, němečtí neonacisté a jejich pohunci téměř z celé, takzvané západní Evropy, je pochopitelné... ale že mlčí slavní, prej protifašističtí bojovníci z Česka... *16920* nebo takzvaní antifašisté z Polska... to je již na zamyšlení...!!! *3419*



| Předmět:
24.06.26 07:33:18 | #208999

Ta naše veřejnoprávní instituce - ČT, asi nemá ráda českou hymnu.
https://www.facebook.com/reel/1704802787318627



| Předmět: RE:
24.06.26 12:48:21 | #209006 (1)
| Předmět: RE:
24.06.26 12:53:25 | #209007 (1)

Nekončí demokracie, nekončí ani veřejnoprávní média, končí pouze doba, kdy se zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu těšili nedotknutelnosti a řešili vše, jen ne efektivitu, úspory ve vlastních řadách a přizpůsobení se technologickému vývoji světa.



| Předmět: RE: RE:
24.06.26 13:12:56 | #209008 (2)

BBC taky udělala úsporné opatření a zredukovala počet zaměstnanců. Nikdo kvůli tomu demonstrace nedělal, natož aby se věšel. Zlaté časy končí a po hodech bývá sračka.