Předběžné opatření ÚS bylo odůvodněno potřebou zachovat dosavadní
ustálenou praxi do meritorního rozhodnutí. Dosavadní praxe však
nespočívala v existenci dvou navzájem soupeřících center zastupování
ČR. Spočívala v účasti prezidenta republiky v delegaci ČR za předpokladu
jednotně připravené a navenek koordinovaně prezentované
zahraničněpolitické pozice státu. Z veřejného prohlášení prezidenta ,
zejména z jeho výroku, že „pokud je prezident v jakékoli delegaci, je
automaticky vedoucím této delegace“ a o tom, zda se zúčastní kterékoli
součásti summitu, „rozhodne prezident, ne vláda, ne ministr zahraničí“,
je zřejmé, že po vydání předběžného opatření vzniká reálné riziko,
že bude předběžné opatření vykládáno jako oprávnění prezidenta
republiky určovat či spoluurčovat vedení delegace, jeho mandát nebo
závazná stanoviska ČR na summitu. Vznikla tak nejasnost , kdo je oprávněn
za ČR na místě formulovat její stanoviska, přijímat politické závěry a
nést za ně ústavně-politickou odpovědnost, což jednoznačně poškodí i
důvěryhodnost ČR vůči spojencům a oslabí srozumitelnost její pozice. A
pokud jsme důvod prezidentova agresivního chování jen odhadovali , nyní už
si můžeme být jistí .Na nadcházejícím summitu se má totiž schvalovat
opakovaný úvěr s ročním cyklem v astronomické výši 70 miliard EUR,
který má sloužit k dlouhodobému financování a pokračování válečného
úsilí na Ukrajině. Tento program by znamenal, že členské země NATO by rok
co rok, bez ohledu na vývoj ekonomiky či vůli vlastních občanů,
odevzdávaly miliardové částky do společného fondu. Tyto peníze nemá
dostat Ukrajina přímo , budou z naprosté většiny využity k masivnímu
nákupu zbraní, těžké techniky a munice. Klíčové však je, že tyto
nákupy se nebudou realizovat jen v USA , ale zejména u zbrojařských firem
„členských zemí NATO“ .Souvislost zbrojařských firem s pražským
Hradem není tedy čistě náhodná.
Je ovšem zásadní , aby byl PP vedoucím delegace .Jen tak má totiž právo
podepisovat klíčové dokumenty a garantovat aliančním partnerům, že ČR se
zbrojního programu zúčastní, i kdyby s tím Babišův kabinet
nesouhlasil.
😥




Babišovi je to u (_|_) ten si
svoje politické ambice již splnil... ale ostatní vládní strany, to budou
mít po těch volbách velice těžké... protože ČR zanikde... stane se
součástí Evropských federálních států...!!! Jediná šance, jak se temu
vyhnout je, že se Rusko nasere a při obraně své svrchovanosti a územní
celistvosti, včas srovná EU se zemí... včetně přiblblé Ukradiny...!!!

