Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodná diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: Jardik1 , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 2875554x
Příspěvků:
88966

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe. Vulgarni napadani jinych diskuteru nebudu mazat ,bonzování je tedy zbytečné.
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které lze považovat za manipulační, dezinformace či fakenews.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: usa-o-vojenskou-zakladnu-v-cesku…
10.04.22 21:53:00 | #921

Úřad dnes potvrdil, že Černochová v USA oznámí zájem Česka jednat o dohodě, která by právně zastřešila obrannou spolupráci obou zemí. Dohoda by mohla být využita mimo jiné i při modernizaci české armády, uvedlo ministerstvo.

Česko by mohlo podle Černochové uzavřít dohodu jako Slovensko, na jejímž základě Američané mohou v zemi využívat dvě vojenské základny. Nalézt dohodu by podle ní chvíli trvalo, v Česku by ji schvalovaly obě komory Parlamentu. Jurečka dnes řekl, že jde jen o jednu z věcí, o nichž by mohla ministryně v USA mluvit, primárně se na cestu chystá kvůli jiným záležitostem.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-usa-o-vojenskou-zakladnu-v-cesku-nepozadaly-uvedlo-ministerstvo-obrany-197811#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=16v2xPJjovR-202204101902&dop_id=197811&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: Prejavy predstavitelov SMER-SD
10.04.22 21:15:34 | #920

Prejavy predstavitelov SMER-SD

?t=251


| Předmět: 200_let_agrese
10.04.22 20:46:07 | #919

V200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických
válečných zločinů, teroru a válek

http://www.charvat-ub.cz/obr/prispevky/200_let_agrese.pdf| Předmět: USA jsou od svého vzniku neustále ve…
10.04.22 20:41:32 | #918

Vstup USA do druhé světové války pak znamenal začátek téměř nepřetržitého konfliktu až do dnešních dnů. Po vítězství Spojenců nad mocnostmi Osy - císařským Japonskem, Třetí říší a Mussoliniho Itálií - vstoupily Spojené státy do fáze, kterou někteří historici rádi nazývají "Pax Americana" neboli "americký mír".

https://www.armyweb.cz/clanek/spojene-staty-jsou-od-sveho-vzniku-prakticky-neustale-ve-valce| Předmět: orban-neustupi-tlaku-bruselu
10.04.22 14:39:16 | #917

„Je smiešne myslieť si, že krajinu, ktorá je v EÚ a NATO, možno izolovať,“ povedal s tým, že sa s ním po voľbách spojili šéfovia Európskej komisie i NATO.

Práve šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová však v utorok oznámila, že Európska únia spúšťa disciplinárne konanie s Maďarskom pre nerešpektovanie pravidiel právneho štátu. V dôsledku toho môže Budapešť čeliť pozastaveniu čerpania peňazí z fondov EÚ. Brusel naďalej blokuje 7 miliárd eur z fondov na obnovu po pandémii pre Maďarsko, hoci väčšina členských krajín ich už dávno čerpá. Orbán vyhlásil, že spusteniu disciplinárneho konania nerozumie, ale s odpoveďou počká dovtedy, kým si bude môcť preštudovať zdôvodnenie.

Ohlásený krok Bruselu Orbán považuje za formu politického nátlaku, ktorému podľa jeho slov Budapešť neustúpi. Za červené línie označil rozhodnutie jeho vlády nedodávať zbrane Ukrajine, blokovať prijatie sankcií EÚ voči ruskému plynu i rope a presadzovať konzervatívnu genderovú politiku.

Orbán, ktorý v Kremli rokoval vo februári v čase vrcholiacich príprav invázie na Ukrajinu, zdôraznil, že s Putinovým Ruskom už dvanásť rokov udržiava korektné vzťahy. „Ani raz nás nepodviedli, a ani my ich,“ povedal s tým, že sa nechystá pripojiť k väčšine krajín EÚ, ktoré od začatia Putinovej agresie vyhostili už vyše tristo ruských diplomatov.

https://www.mimoriadnespravy.sk/orban-neustupi-tlaku-bruselu-unii-sa-otocil-chrbtom-a-rusku-celom/


1  


| Předmět: Vojaci-strilejí-ruske-zajatce-do-nohou
10.04.22 14:00:41 | #916

Na internetu se objevilo video, které má ukazovat, jak ukrajinští vojáci v Charkovské oblasti střílejí ruské válečné zajatce do kolen, uvedla stanice CNN. Ukrajina přislíbila, že incident prošetří. Podle poradce ukrajinského prezidenta Oleksije Arestovyče je podobné zacházení se zajatci neakceptovatelné.

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ukrajina-vysetri-incident-pri-kterem-meli-vojaci-strilet-ruske-zajatce-do-nohou-40391855?fbclid=IwAR13q6mV6qrqjcLVZxQel9XNpp1FK7BGEJXaKUzN-3qJn68XZc0hxCdKtSc#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=EPz69MTwy5R-202203280830&dop_id=40391855&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: kramatorsk-railway-station
10.04.22 12:56:31 | #914

Italská zpráva: Nádraží Kramatorsk bylo cílem ukrajinské rakety

Videoreportáž italského kanálu „La7“ odhalena z vlakového nádraží ve městě Kramatorsk východní Ukrajina Sériové číslo rakety „Točka-O“, která zasáhla stanici, o níž Kyjev tvrdil, že je ruská.
Ve zprávě, že italskému kanálu bylo povoleno natáčet na stanici, se objevilo sériové číslo rakety „Sh91579“ a porovnáním provedeným ruskými analytiky a webovými stránkami bylo zjištěno, že rakety byly ze stejné série raket. která zasáhla různá města v Donbasu a Kyjev obviňuje Rusko, které opakovaně prohlásilo, že jeho armáda nepoužívá Tento typ rakety.

https://www.fourals.com/2022/04/09/italian-report-kramatorsk-railway-station-was-targeted-by-a-ukrainian-missile/| Předmět: Mlácení dvojice Rusů
10.04.22 12:54:36 | #913
| Předmět: gen.Sandor-Vlada-jako-chytra-horakyne
10.04.22 12:28:47 | #911

Vy jste to sám naznačil ve své otázce, Poláci mají s Ruskem velmi problematické zkušenosti z minulých let. Někdy to ale se svými reakcemi až přehánějí, nicméně se rozhodli vybudovat ze své země středoevropskou velmoc, k čemuž musí mít patřičně vybavené ozbrojené síly. A tento záměr se jim daří. Ano, Polsko nyní opravdu disponuje velmi kvalitní vojenskou technikou. U nás je to jiné a chybu bych viděl na obou stranách – jak u politiků, tak i u armády.
Politici dlouhodobě podceňovali investice do výzbroje. Oni si neuvědomovali, že moderní bojovou techniku nekupují pro Ministerstvo obrany, tedy pro nějaký resort, ale pro tento stát, aby nás všechny ochránili, aby nám zajistili bezpečnost. A tak nyní máme zastaralá „bévépéčka“ (pěchotní vozidla), tanky z osmdesátých let minulého století a též zastaralé systémy protivzdušné obrany. Dopracovali jsme to tak, jak to říkal major Terazky v Černých baronech: „No, když máme hen ten mier...“

Prostě Ministerstvo obrany se dosud nenaučilo nakupovat odpovědně a efektivně tak, jak to armáda potřebuje. A že se k podobným tendrům přilepí někteří lobbisté, to není nic podivného, když se jedná o obrovské finanční částky, ale i s tím by si MO mělo umět poradit.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sandor-Vlada-jako-chytra-horakyne-Za-miliardu-navic-armada-neporidi-nic-zasadniho-695714| Předmět: RE: gen.Sandor-Vlada-jako-chytra…
10.04.22 12:42:49 | #912 (1)

Američanům se to lehce řekne, že nebudou brát ropu z Ruska, když jsou na tom se zdroji mnohem lépe než Evropa. A je také úsměvné pozorovat, jak budou teď ropu nakupovat i z Venezuely, kterou před pár lety silně ostrakizovali. Na tom je vidět tu „zásadovou a principiální“ americkou politiku, kterou často provádí.


 #911 

| Předmět: Kdopak-nam-zprivatizoval-zasobniky-plynu
10.04.22 12:16:37 | #909

„Malovat si vzdušné zámky, že to zvládneme bez ruského plynu či jaderného paliva, je stejné, jako si myslet, že dojdu na severní pól v tričku a pantoflích,“ říká europoslankyně a předsedkyně za KSČM Kateřina Konečná, která v tomto smyslu hlasovala proti výzvě Evropského parlamentu. V rozhovoru se vyjádřila i k vítězství Orbána v maďarských volbách. Řekla také, co si myslí o prezidentské milosti pro Miloše Baláka, a vrátila se k dalším milostem, které udělili „polistopadoví“ prezidenti.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kdopak-nam-zprivatizoval-zasobniky-plynu-Omluvite-se-lidem-Predsedkyne-KSCM-vypravi-jak-skoncila-na-bruselske-tapete-hanby-698682?fbclid=IwAR1VkyZDS2mRhoAyxcGnr-dFM0yP5sr2EGBzARq9wkYOEjB8O_UV83Q5HSA| Předmět: RE: Kdopak-nam-zprivatizoval-zasobniky…
10.04.22 12:19:22 | #910 (1)

Paní poslankyně, tento týden jste se zúčastnila plenárního zasedání ve Štrasburku. O čem konkrétně se jednalo?

Mediálně nejzajímavější je samozřejmě asi výzva Evropského parlamentu členským státům, aby okamžitě ukončily odběr ropy, uhlí, plynu i jaderného paliva z Ruské federace. Už se ke mně dostala tapeta „hanby“, kde jsem ostřelována za to, že jsem hlasovala proti. A já si za tím stojím. Já totiž na rozdíl od těch, co bezmyšlenkovitě hlasovali pro, mluvím s těmi lidmi, na něž to dopadne, a vnímám jejich potřeby. A věřte, že ti měli problémy s placením energií už před ukrajinským konfliktem. Bylo by fajn, kdyby občas i na ně všichni ti europoslanci z ČR, co hlasovali pro, mysleli. Sama Evropská komise uznává, že v následujících letech alternativa vůči plynu z Ruska není.


 #909