Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodna diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodna diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: Lorak
Správci: Lorak , KamilaLiska
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 1944125x
Příspěvků:
68708

Předmět diskuze: Svobodna diskuse bez cenzury - Mluvte svobodne o vsem o cem chcete. Myslete pritom na to, ze vas projev je zaroven i vasi vizitkou a tak jedinou cenzurou, at je vase vlastni sebereflexe. Vulgarni napadani jinych diskuteru neni povoleno a bude v souladu s pravidly chatujme mazano.
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: Putin-sve-omyly-chteji-svalit-na-rusko
17.04.22 05:13:15 | #1042

Nejvíce na tom udivuje, že tzv. partneři z nikoliv přátelských zemí sami přiznávají, že se nemohou obejít bez ruských energetických zdrojů. Včetně zemního plynu, například.

„Dodávky z jiných zemí, hlavně ze Spojených států, které mohou být poslány do Evropy, vyjdou spotřebitele řádově dráž. Projeví se to na životní úrovni lidí a na konkurenceschop­nosti evropské ekonomiky,“ varoval ruský prezident.

https://echo24.cz/a/SNvur/putinovi-vadi-obrat-nemeckych-zelenych-sve-omyly-chteji-svalit-na-rusko
| Předmět: vyjádření učitelky, která byla pro své…
16.04.22 11:10:09 | #1041

Tady je vyjádření učitelky, která byla pro své názory vyhozena z práce.
Doplnění k okamžitému vyhození paní učitelky z pražské základní školy na základě nahrání dětmi a udání z pozic prorežimních novinářů, za něco, co je považováno v této době českým protektorátním režimem za protistátní a nedovolené názory.
--- --- ----
Abych se nemusela složitě rozepisovat, přeposílám vám vyjádření, o něž mě požádala redaktorka Seznam.Zprávy paní Ciroková.
Mějte se hezky, buďte zdrávi a příjemné Velikonoce všem.
Martina Bednářová
Vážená paní redaktorko,
Vaši žádost o rozhovor jsem se rozhodla odmítnout, nicméně poskytuji Vám následující vyjádření:
Celoživotně pracuji jako pedagog na základní škole. Vyučuji český jazyk.
Dne 8.4.2022 jsem však byla z donucení vedení školy a starosty MČ P6 nucena zaměstnání opustit. Stalo se tak bezprostředně po hodině slohové průpravy, jejímž tématem byla práce s informacemi. V hodině jsme se zabývali dnes tolik diskutovanou tematikou rusko - ukrajinské války a stručnými přehlednými dějinami obou států. Pracovala jsem pouze s ověřenými a historicky zdokumentovanými fakty.
Cílem této hodiny bylo, aby se žáci dokázali zorientovat v dostupných informacích, aby se naučili vnímat polarizaci společnosti, odlišný názor brali jako věc běžnou, která je nijak neohrožuje, dokázali s ním pracovat a neodsuzovali jej. Žákům rovněž vštěpuji, aby se při získávání jakýchkoliv informací vždy orientovali na více zdrojů a pomocí zdravého logického úsudku si vytvořili vlastní názory a postoje.
Jejich svobodné názory na cokoliv jsou v našem státu totiž zaručeny ústavou. Mohou se v nich rozcházet s druhými, ale od toho je tu právě demokratická diskuse.
Jakmile jim však někdo místo diskuse a argumentování začne vyhrožovat, zakazovat či zastrašovat, pokud si někdo začne přivlastňovat právo určovat, co se smí a nesmí říci, a stanovuje limity, pak už se nejedná o žádnou svobodu slova, to už není demokracie, nýbrž zastrašování a diktatura. Utvrzuje je pak pouze v tom, že argumenty nemá a pravda je jinde, než tvrdí.
Sama hovořím čtyřmi jazyky, jsem tedy schopna si opatřit informace nejen z tuzemských zdrojů, ale srovnám se i s tiskem německým, ruským a francouzským, čímž zároveň odpovídám na Vaši otázku, odkud čerpám informace nejen k politickému dění.
Své "postavení mimo službu" iniciované jedním z rodičů, schválené vedením školy a podpořené starostou Prahy 6, jehož důvody mi dosud nikdo nevysvětlil a nejsou mi známy, vnímám jako alarmující popření všech demokratických principů a svobod v tomto státě a bezprecedentní omezení slova a názoru.
Pochopila jsem ale jednu věc. Vedení školy ani panu starostovi nejde o děti, ani o jejich vzdělání. Jak jinak si vysvětlit, že po dvou letech výuky omezené kovidovými opatřeními, kdy doháníme, co se dá, je připraví o kvalifikovaného, zapáleného a úspěšného češtináře?
Až doposud jsem byla přesvědčena, že doby "my víme, co si myslíš" či "každý kdo souhlasí/nesou­hlasí, bude..."jsou nenávratně pryč. Jak je ovšem vidět, nejsou. A je mi z toho hodně, hodně úzko.
S pozdravem a souhlasem ke zveřejnění Mgr. Martina Bednářová


1  

| Předmět: Mrtvola si dává kouřovou:
16.04.22 11:06:51 | #1040

| Předmět: Интервью С.Лаврова телеканалу "Россия"
16.04.22 07:37:03 | #1039

Интервью С.Лаврова телеканалу "Россия", Москва, 11 апреля 2022 года| Předmět: rusko-bojuje-aby-ukrajina-netezila-ropu…
16.04.22 06:17:05 | #1038

Pokud by Ukrajina mohla využívat všechny své přírodní zdroje, i ty v okolí Krymu, mohla by exportovat plyn a ropu do Evropské unie, říká v rozhovoru ukrajinský profesor geologie Vitalij Privalov.

Článek
Ukrajina kvůli častým sporům s Ruskem o dodávky plynu začala před rokem 2014 zkoumat a rozvíjet vlastní těžbu nerostného bohatství. Výzkum probíhal na východě země a v Černém moři a bohatá ložiska se našla hlavně v blízkosti Krymu. S anexí tohoto poloostrova ale ukrajinské plány na rozšíření těžby v Černém moři vzaly zasvé.

Kyjev se nyní zaměřil na rozvoj oblastí na východě země a na šelf v blízkosti přístavu Oděsa. Pokud by se povedlo obsadit ruské armádě i tyto oblastí, byla by to pro Ukrajinu katastrofa, říká v rozhovoru pro Televizi Seznam ukrajinský geolog Vitalij Privalov.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusko-bojuje-aby-ukrajina-netezila-ropu-a-plyn-rika-ukrajinsky-geolog-197524#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
| Předmět: Vyjádření ruského prezidenta Putina
16.04.22 03:46:46 | #1037

Vyjádření ruského prezidenta Putina na stanici Martina Daňa, který by se měl na SK prezidentem| Předmět: v-mariupolu-k-zadnemu-chemickemu-utoku…
16.04.22 02:45:43 | #1036

Byla jsem schopna mluvit s různými lidmi, i když to bylo pro mnoho lidí obtížné, viděla jsem „prázdný“ pohled v jejich očích, pohled války, smrti a zkázy, které jsem viděla mnohokrát v Sýrii, utrpení a smutek. Mariupol je druhý Homs. Měla jsem také možnost mluvit se starostou Mariupolu, o tom, jak bylo město zničeno. Jedna žena se slzami v očích řekla, že odstřelovači z praporu Azov minulý týden zastřelili její dceru a její manžel je v nemocnici vážně zraněn. Další žena vyprávěla, jak byla celá její ulice rozbita raketami vypálenými ukrajinskou armádou a další žena, stará žena, stála třesoucí se přede mnou a nemohla uvěřit, že se to děje. Emoce byly intenzivní a všichni měli problém zadržet slzy.

Dnes se také v mnoha mainstreamových médiích objevila zpráva, že ruská armáda provedla chemický útok bezpilotními letouny na civilisty, kteří čekali na pomoc. Viděla jsem drony, bez chemikálií, jinak bych nebyla schopna napsat tento článek. Ty drony byly náš tisk a pravděpodobně i část ruské armády, která chtěla natočit frontu lidí čekajících na humanitární pomoc. Stále víme, že to je něco podobného jako chemické útoky v Sýrii – Západ chce věci ještě více eskalovat ze všech sil, aby vyprovokoval, pokud je to možné, třetí světovou válku, která podle mého názoru již začala.

https://necenzurovanapravda.cz/2022/04/take-nizozemska-novinarka-potvrzuje-ze-v-mariupolu-k-zadnemu-chemickemu-utoku-nedoslo/?fbclid=IwAR3ec-etVnWrfGyLb3DgoavHhFAfk3cLH2FtVvUfxZvPW4WPZ8VMuwETxMs| Předmět: putin-pouzije-jaderne-zbrane-varoval…
16.04.22 02:27:00 | #1035

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že žádost o přijetí Ukrajiny do EU je téměř hotová. „Dnes jsme se členy vlády mimo jiné jednali i o práci na dotazníku, který Ukrajina obdržela od předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Jedná se o nezbytnou přípravnou fázi pro naší zemi, aby se stala kandidátskou zemí pro členství v EU. Práce je téměř hotová,“ uvedl Zelenskyj.

https://cnn.iprima.cz/on-line-svet-by-mel-byt-pripraven-ze-putin-pouzije-jaderne-zbrane-varoval-zelenskyj-90217?fbclid=IwAR1xA7sCJuL86kZmoWKVQFAb2I-OFhtvoKxRXEAyPKmrI3ONEPqPqVLr64I
| Předmět: Tajné biolaboratoře Pentagonu
16.04.22 02:13:52 | #1034

Tajné biolaboratoře Pentagonu – investigativní dokument – Dilyana Gaytandzhieva – září 2018| Předmět: vase-zasobovani-ukrajiny-bude-mit…
15.04.22 20:18:34 | #1033

Podle Beebeho se pravděpodobnost, že Rusko zaútočí přímo na zásobovací konvoje, zvýší, pokud bude Rusko nadále zaostávat ve svých cílech, které si na Ukrajině vytyčilo.

„Ze strany Západu existuje předpoklad, že můžeme Ukrajinu zásobovat neomezeně, aniž bychom nesli nějaké významné riziko odvety ze strany Ruska. Myslím, že Rusové chtějí vyslat signál, že tomu tak není,“ pokračoval Beebe.

V nótě dále stojí, že se NATO snaží tlačit na Ukrajinu, aby se vzdala neúspěšných jednání s Ruskem a pokračovala tak v krveprolití. Rusko obvinilo Washington z toho, že tlačí na ostatní země, aby přerušily jakoukoli spolupráci s Ruskem a zbraně ze sovětské éry předaly Ukrajině.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vase-zasobovani-ukrajiny-bude-mit-nasledky-hrozi-rusko-spojenym-statum-40394018#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz