Rozcestník >> Společnost a komunity >> Svobodná diskuse bez cenzury

Informace

Název: Svobodná diskuse bez cenzury
Kategorie: Společnost a komunity
Založil: -
Správci: kopretina666
Založeno: 31.10.2021 19:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 3553634x
Příspěvků:
112689

Předmět diskuze: Svobodná diskuse bez cenzury - Mluvte svobodně o všem o čem chcete. Myslete přitom na to, ze váš projev je zaroveň i vaší vizitkou. Vulgární napadání jiných diskutujících se budou mazat .
Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které lze považovat za manipulační, dezinformace či fakenews.
Proto dávejte pozor a fakta sami ověřujte nejlépe z více zdrojů. Tato diskuze může obsahovat odkazy nebo příspěvky, které mohou obsahovat vulgarismy.
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

| Předmět: referendum o odštěpení Chersonské…
18.04.22 12:51:39 | #1081

16:40 Rusko plánuje v květnu referendum v Chersonské oblasti

Ruští okupanti plánují uspořádat v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny referendum o odštěpení oblasti od 1. do 10. května, uvedla ukrajinská ombudsmanka Ljudmyla Denisovová. Hlavní město oblasti, Cherson, je jediným větším ukrajinským městem, které ruská armáda ovládla od 24. února, kdy invaze na Ukrajinu začala. Podle ombudsmanky se v tiskárně města Nova Kachovka tisknou hlasovací lístky pro „pseudoreferendum“.
| Předmět: nemecko-tanky-ukrajine-nedoda-nechceme…
18.04.22 12:46:54 | #1079

V minulých dnech probíhala v Německu ostrá debata týkající se vyzbrojování Ukrajiny ze strany Německa. Zatímco ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (Zelení) požadovala co nejrychlejší a nejefektivnější pomoc ohledně dodávky těžkých zbraní, kancléř Olaf Scholz (SPD) byl zdrženlivější a požadoval akci na úrovni Evropské unie či NATO. Nyní kancléře Scholze podpořil i vicekancléř a spolustraník Baerbockové Robert Habeck. Německo podle něj Ukrajině těžké zbraně, jako jsou tanky, nedodá, místo toho ale navýší částku na pomoc Ukrajině. Informuje Politico.
„Těžké zbraně jsou synonymem pro tanky a všechny státy NATO toto odmítly, aby se samy nestaly terčem,“ uvedl na konci týdne vicekancléř Habeck. Připojil se tak na stranu kancléře Scholze, který odmítá jednostranné kroky Německa. Česká republika přitom Ukrajině už poskytla starší tanky se svých zásob.

https://echo24.cz/a/Sui7M/nemecko-tanky-ukrajine-nedoda-nechceme-byt-ruskym-tercem?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu| Předmět: po-nakupu-levne-ruske-ropy-se-indie…
18.04.22 12:38:46 | #1077

Hlad Indie po uhlí roste. Přestože se svět ruskému zboží vyhýbá, asijský gigant se zaměřuje na ruské uhlí - poté, co již skoupil jeho zlevněnou ropu.

Evropská komise minulý týden navrhla zákaz ruského uhlí jako součást nového kola sankcí proti Moskvě za její invazi na Ukrajinu.

Na druhou stranu podle údajů společnosti Kpler, která se zabývá komoditním zpravodajstvím, dovoz uhlí z Ruska do Indie v březnu vzrostl na nejvyšší úroveň za poslední dva roky.

Dovoz uhlí z Ruska dosáhl 1,04 milionu tun, což je nejvyšší úroveň od ledna 2020, uvedl v e-mailu pro CNBC Matthew Boyle, hlavní analytik společnosti Kpler pro suchý náklad. Až dvě třetiny březnového objemu pocházely z ruských přístavů na Dálném východě, pravděpodobně po zahájení války na konci února.

"Trhy předpokládají, že Indie a Čína mohou zvýšit dovoz uhlí z Ruska, čímž se částečně vyrovná dopad formalizovaného zákazu EU na dovoz ruského uhlí," uvedl minulý týden ve své poznámce Vivek Dhar, ředitel výzkumu těžebních a energetických komodit v Commonwealth Bank of Australia.

Minulý týden Indie oznámila, že plánuje zdvojnásobit dovoz ruského koksovatelného uhlí, které se používá k výrobě oceli.

"Zákaz EU dovážet ruské uhlí přichází v době, kdy je mezinárodní trh s uhlím již velmi napjatý a ceny jsou odpovídajícím způsobem vysoké," uvedla společnost Rystad Energy ve svém sdělení. "Prudký nárůst poptávky po uhlí v Asii, kdy se země snaží minimalizovat dovoz drahého zemního plynu, způsobil, že ceny uhlí v uplynulém roce prudce vzrostly."

Podle společnosti Rystad Energy vzrostly květnové ceny hlavní referenční hodnoty pro uhlí dovážené do Evropy - API 2 - na 300 USD za tunu, zatímco před rokem to bylo 70 USD za tunu.

https://jenakcie.cz/po-nakupu-levne-ruske-ropy-se-indie-zameruje-na-jeji-uhli?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu| Předmět: RE: po-nakupu-levne-ruske-ropy-se-indie…
18.04.22 12:41:49 | #1078 (1)

Spojené státy by mohly zvážit sankce a další opatření vůči Indii, pokud neomezí své nákupy ropy a uhlí z Ruska, uvedl Kapadia.

"Bílý dům doposud vypálil dva "varovné výstřely" a tlačil na Indii, aby se postavila na "správnou stranu dějin" a vyhnula se spojenectví s Ruskem.

V posledních týdnech údajně vrcholní představitelé USA varovali Dillí před prudkým nárůstem dovozu ropy, Washington varoval, že pokud se Indie spojí s Moskvou, bude to mít podle zpráv značné důsledky.

ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­oooooooo

Plnění stanov OSN - nevměšování se do vnitřních věcí cizích států - po americku. *30039* *2* *9361*


 #1077 

| Předmět: zelenskij-naplul-nemecku-do-tvare
18.04.22 12:36:01 | #1076

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij sa cíti ako suverénny kráľ Európy, keď najnovšie osobne pošliapal to, čo sa ešte pred niekoľkými týždňami považovalo za pravidlo diplomatickej etikety.
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier potvrdil, že jeho návšteva Kyjeva sa neuskutočnila vzhľadom na postoj ukrajinskej strany. Volodymyr Zelenskij v komentári k tejto situácii neváhal nemeckému lídrovi dvakrát „napľuť do tváre“. Normy diplomatickej etikety sú pre neho „šuviks“: prezident Ukrajiny sa už cíti ako suverénny „kráľ Európy“.

Steinmeierova návšteva Kyjeva bola naplánovaná na 13. apríla. Očakávalo sa, že nemecký prezident navštívi ukrajinskú metropolu spolu s hlavami Litvy, Lotyšska, Estónska a Poľska. Len deň pred podujatím však musel svoje plány upraviť. Denník „Bild“ to vysvetlil politickým rozhodnutím Vladimira Zelenského.

„Všetci sme si vedomí úzkych väzieb Steinmeiera na Rusko, ktoré sa tiež zhmotnili v „Steinmeierovom vzorci“. Teraz nie je v Kyjeve vítaný,“ povedal neznámy ukrajinský diplomat, ktorého citovala nemecká tlač.

https://www.infovojna.bz/article/zelenskij-naplul-nemecku-do-tvare-alebo-ako-ukrajinskemu-klaunovi-a-narkomanovi-nacisto-uletel-dekel?fbclid=IwAR2N94XqNKQbXbw7U5foTjF-27X2rw4beQFckQUA1QNIlDeCG5nTESqyYrE
| Předmět: Lavrov 18. 4. 2022
18.04.22 11:43:40 | #1074


| Předmět: Откуда есть пошла Украина.
18.04.22 11:05:47 | #1072

Откуда есть пошла Украина. Рассказывает профессор М.Ю. Мягков

https://fb.watch/csUJ2MbiS6/
| Předmět: zazraky-prirody-jsou-pro-me-jako…
18.04.22 06:07:12 | #1071

Myslím, že poslední vědecké výzkumy ukazují, že v přírodě je spousta vztahů a vazeb, které nás významně přesahují, a že člověk rozhodně není pánem tvorstva.

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/vladimir-koren-zazraky-prirody-jsou-pro-me-jako-pripravka-na-smrt-40393302#source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
| Předmět: /ukrajina-muze-valku-vyhrat-mini-von…
18.04.22 05:53:35 | #1069

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie k rychlým dodávkám zbraní na Ukrajinu. V rozhovoru s německým týdeníkem Bild am Sonntag rovněž prohlásila, že Ukrajina může válku vyhrát. Státní bankrot Ruska je podle ní pouze otázkou času. Komise podle ní chystá i další sankce, které by se měly dotknout zejména ruské banky Sberbank.

„Pro všechny členské státy platí, že kdo může, měl by dodávat rychle," řekla von der Leyenová na téma dodávek zbraní na Ukrajinu. „Protože jenom tak může Ukrajina ve svém boji proti Rusku obstát," dodala.

Předsedkyně EK rovněž prohlásila, že západní sankce s postupem času čím dál více ovlivňují ruskou ekonomiku.

„Hrubý domácí produkt Ruska se podle aktuální prognózy propadne o 11 procent. Státní bankrot Ruska je jen otázkou času. Putin touto válkou ničí také svou vlastní zemi a budoucnost svých obyvatel," dodala.

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/ukrajina-muze-valku-vyhrat-mini-von-der-leyenova-vyzvala-k-dodavkam-zbrani-40394106#source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: RE: /ukrajina-muze-valku-vyhrat-mini…
18.04.22 05:57:32 | #1070 (1)

„Konečným cílem je snížit Putinovy příjmy. S ropou se ale obchoduje globálně. Nechceme, aby Putin na jiných trzích prodával za ještě vyšší ceny dodávky, které by jinak směřovaly do EU. Proto nyní vytváříme chytré mechanismy, aby bylo do dalších sankcí možné ropu zahrnout," uvedla šéfka EK.
ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooo

Co ten Putin všechno nestihne. To musí být nadčlověk!


 #1069 

| Předmět: RE: RE: /ukrajina-muze-valku-vyhrat…
18.04.22 11:42:46 | #1073 (2)

Tak jistě, o tohle se jedná, jenže Rusko o své příjmy nepřijde. To by měla tato politička vědět. Nebude odebírat Evropa, budou odebírat jiní. Což se už také děje.


 #1070 

| Předmět: RE: RE: RE: /ukrajina-muze-valku-vyhrat…
18.04.22 11:44:06 | #1075 (3)

 #1073 

| Předmět: nejvetsi-protiinflacni-zbran-ma-v-rukou…
18.04.22 05:48:23 | #1068

Největší páku na ovlivňování inflačních očekávání má vláda. Ta má daleko větší vliv na psychologii společnosti a může udělat zásadní věc. V přepracovaném rozpočtu může zmrazit růst platů státních zaměstnanců, může valorizovat důchody jen podle zákona, a nikoli nad jeho rámec, může navýšit některé daně.
**
Zejména první opatření je přímým kanálem, jak ovlivnit nálady ve společnosti. Státních zaměstnanců (policistů, učitelů, sociálních pracovníků, hasičů i samotných úředníků ministerstev) je u nás téměř půl milionu. **Jsme jednou z mála zemí, kde je průměrná mzda v privátním sektoru nižší než průměrný plat ve veřejné sféře.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-cash-only-nejvetsi-protiinflacni-zbran-ma-v-rukou-vlada-198410#source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
| Předmět: treti-svetova-valka
18.04.22 05:18:40 | #1066

Potopení ruského křižníku Moskva v Černém moři ukrajinskými střelami odstartovalo třetí světovou válku. Během vysílání státní televize Rossija 1 to řekla divákům moderátorka Olga Skabejevová.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/treti-svetova-valka-zacala-oznamila-moderatorka-ruske-televize-40394092#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz| Předmět: RE: treti-svetova-valka
18.04.22 05:40:11 | #1067 (1)

Novaja Gazeta: Při potopení Moskvy zahynuly desítky vojáků
Na 40 ruských vojáků zahynulo a desítky dalších se pohřešují či utrpěly zranění při potopení ruského křižníku Moskva. Podle serveru BBC News to napsal nezávislý ruský list Novaja Gazeta Europe s odvoláním na matku jednoho z námořníků. Ruské úřady žádnou oběť neoznámily a tvrdí, že celá asi 500členná posádka je naživu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-pri-potopeni-moskvy-zahynuly-desitky-ruskych-vojaku-pise-novaja-gazeta-198671#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


 #1066 

| Předmět: RE: RE: treti-svetova-valka
18.04.22 12:49:54 | #1080 (2)

20:00 Podle médií zemřel nejméně jeden člen posádky křižníku Moskva

Při potopení ruského raketového křižníku Moskva zemřel nejméně jeden člen posádky, zjistili novináři z ukrajinské redakce Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda. Ruské úřady žádnou oběť neoznámily a tvrdí, že celá posádka je naživu. Novináři nalezli zprávu o smrti 41letého námořního praporčíka Ivana Vachruševa, kterou zveřejnila jeho manželka na ruské sociální síti Odnoklassniki (Spolužáci). „Náš hrdina!!! Zemřel při plnění svých povinností. Bojoval do posledního dechu za život lodi. Jsme v slzách a žalu. V našich srdcích budeš navždy hrdinou,“ napsala.


 #1067