Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).

Zobrazení reakcí na příspěvek #101101

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE:
09.11.24 13:47:41 | #101101
Reakce na příspěvek #101100

Takže ? *15238* *15238* *15238* Sem s azbukou a s klínovým písmem???

Ty překladače jsou k dispozici i tobě a mnichalovi, že jo?


 #101100 

| Předmět: RE: RE: RE: RE:
09.11.24 14:03:08 | #101106 (1)

No vedčtina je 2500 tisíc let stará a když studuji mantry musím použít různé zdroje na poli duchovní. Latina tu jsem se musel povinně učit v Izraeli,jako mou rodilou řeč hebrejštinu a doplňující jazyk angličtinu a teď přes Google píšu česky,i když mluvím česky tak písmo je těžké.Mam tu klávesu Google a když něco blbě podtrhne mi to. *29716*


 #101101 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE:
09.11.24 14:49:56 | #101114 (2)

Každej máme něco.
Spousta lidí má talenty v oborech, kde mnozí ztroskotají. Schliemann tvrdil, že plynule hovoří desítkou jazyků, že vykopal Tróju a našel Priamův poklad. Mnoho odborníků jeho tvrzení zpochybnilo, kromě jeho talentu se autodidakticky učit řeči, tam byl asi neporazitelnej.


 #101106