Rozcestník >> Náboženství >> Ateistická společnost

Informace

Název: Ateistická společnost
Kategorie: Náboženství
Založil: sirStanley
Správci: sirStanley , Ondi
Založeno: 10.01.2020 11:58
Typ: Dočasné
Stav: Veřejné
Zobrazeno: 7224340x
Příspěvků:
145716

Aktuálně online (1):


Předmět diskuze: Ateistická společnost - “Ateismus je pochopení, že neexistuje žádný věrohodný vědecký ani faktický důkaz existence boha, bohů nebo jiných nadpřirozených jevů a bytostí.” Ateismus je racionální a pragmatický a humanistický postoj k světu. Racionální v tom, že usiluje o poznání pravdy ( tím odmítá teorie o existenci neprokázaných nadpřirozených bytostí a jevů). Pragmatický, protože za prioritní považuje to, co je užitečné a prospěšné (náboženství to není, už proto, že lidi rozděluje - viz vztahy mezi židovskou vírou, islámem a křesťany). Humanistický proto, že na první místo staví člověka, skutečnou bytost, nedokonalého, ale vyvíjejícího se tvora, jakým jsme my všichni (ne tedy nějakého vymyšleného stvořitele mimo čas a prostor, kterého ani nelze dokázat).
Máte nastaveno: řazení od: nejnovějších v stromovém zobrazení

Zobrazení reakcí na příspěvek #131308

Zobrazit vše


| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.25 00:31:35 | #131308
Reakce na příspěvek #131306

Přesně tak. To jsou výsledky řádění ateistické mafie.
Ovšem ateističtí fanatici (co jsou nezřídka nasáklí marxistickou ideologií) si vsugerovali, že ateismus přinesl civilizovanost a humanitu. *34029*


 #131306 

| Předmět: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE:…
23.06.25 09:56:48 | #131318 (1)

:-)))))))))))))))))
Ne, to jsou výsledky řádění komunistické mafie, komunistické ideologie, která si nezadá s tou teistickou :-)))))))))))
A jako ateismus není podstatou komunismu, není ani podstatou civilizovanosti a humanity.
Ateismus je jen a pouze nevíra v Boha :-))))))))

Pravda je, že svého času měla církev a králové "patent" na vědu a inovace - nikomu jinému nedovolili se ve vědě angažovat, než svým oblíbencům, navíc nikdo jiný na to neměl tehdy peníze. Takže církev a králové byli nevětšími donátory tehdejšího pokroku. Ale brzdili ho.
Až emencipace vědy a její vyvléknutí se z želízek církve přineslo zvýšený pokrok. s tím ale ateismus souvisí jen nepřímo v tom smyslu, že najednou šlo dělat vědu a pokrok nepodřízeně jen církvi, ale jinak to byli samozřejmě lidé různých ideologií, např. levicových, a jejich směr bádání byl dán hodně tou ideologií, už jinou než náboženskopu.
ateismus byl a je jen někde hodně vespod, umožňuje tu většáí svobodu bádání, ale asi bych ho "nevinil" přímo z přínosu čehokoli konkrétního. jen to umožnil právě díky své neideologičnosti. bohužel umožnil právě i komunismus a podobná zvěrstva. opět jen umožnil, ne že to je ateismus. no ale jestli zvěrstva ideologie komunistů nebo křesťanů, to je normálnímu člověku bez ideologie u prdele.


 #131308