Proto jsem taky psala, že se nejedná o zákaz filmu, nýbrž o zákaz jeho veřejného promítání někde venku na Velký pátek, kdy oni mají předepsáno "ticho". Ani děti nejdou do školy.
Proto jsem taky psala, že se nejedná o zákaz filmu, nýbrž o zákaz jeho veřejného promítání někde venku na Velký pátek, kdy oni mají předepsáno "ticho". Ani děti nejdou do školy.
Film byl několik let zakázán v Irsku a v řadě měst v Británii.
Poslední z těchto zákazů ve městě Torbay byl zrušen až před třemi
lety. Krátce po premiéře v listopadu 1979 se John Cleese a Michael Palin z
Monty Pythonů objevili v televizní debatě se známým novinářem a satirikem
Malcolmem Muggeridgem a biskupem ze Southwarku Mervynem Stockwoodem, kteří
film ostře napadli a označili ho za útok na křesťanství. Muggeridge
prohlásil, že to je "odporný" film "desátého řádu", zatímco biskup
naznačil, že členové Monty Pythonů jsou "mentálně nedostateční"
Během debaty se také ukázalo, že oba kritici neviděli začátek filmu a
domnívali se, že je skutečně o Ježíšovi.
https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/zivot-briana-bbc-natocila-film-o-bitve-cirkve-s-monty-pythony_210282.html?showTab=nejctenejsi-7
Jsou oficiální zákazy a neoficiální. Křesťané v TV ze strachu o svůj
vysněný posmrtný život v pohádkové věčnosti raděj ten film stáhnou s
programu, jedno jestli se týká jednoho z několika křesťansky pietních
dnů. Ale oni ho nepromítnou jak dny a roky plynou, protože jsou zřejmě
předpokakaní z diktátora ve Vatikánu a jeho nohsledů v kněžských
sukních. Nějaký důvod pro svůj strach mají.
Pokud vím, tak Goebels také zakázal promítání veseloher a pořádání
veselic po Stalingradu.
Film Život Briana je brilantní snímek psychiky lidí, kteří jsou v zajetí pověrčivosti v nadpřirozené děje a bytosti. Minimálně polovina děje je karikaturou římské vlády a Římanů v Judei.
Brian třeba v noci maluje štětkou na zeď nápis "Římané táhněte domů" (pochopitelně latinsky), ale má v tom gramatickou chybičku. Brian je při tom přistižen římskou vojenskou hlídkou a centurio vytahá Briana za uši, upozorní ho na tu chybičku a nařídí mu to za trest napsat stokrát na zdi správně.
Tenhle brilantní fim mohou zavrhnout jen duševní ubožáci. Mimochodem - jméno Ježíš tam nepadne ani jednou.
jo ten konec je nádhernej