Tím že přiznám že je placebo, se celý konstrukt zhroutí aproto samozřejmě nic nepřiznám, je to víra a tuto víru jsme si vybrala svobodně a dobrovolně. Kdybych uvěřila že pití bělidla mi pomůže tak si uškodím a třeba zemřu, to je přesně příklad špatného sémantického konstruktu.
Takže je velice důležité aby daný konstrukt byl správný, dobrý a pro společneství přínosný. Je také ukotven často staletí až tisíciletí v tradici a zvycích a je chráněný školou vysoce vzdělaných lidí a to se týká nejen křesťanství v rámci ŘKC ale i škol jiných náboženství, které pečují o své učení a udržují ho živé.
Takže můžeš klidně věřit v bělidlo ale otázkou je, zda je to pro tebe dobré.
Dobrý koncept je dobrý i pro celou společnost... chybějící koncept
znamená náhodné uvěření kdejaké blbosti a nechat se stádně strhnout
dobrým manipulátorem.
I proto je náboženská víra přínosem, mohou se jí nechat vět i lidé
kteří nejsou psychologové nýbrž praktici, kteří chtějí žít
dobře.

oznacit soucta za nekoho, kdo "není věřící“ a
diva se na viru jako na "Papuánce“, je rozkosna dehonestace - pro mne
neexistuje jako partner v racionalni diskusi a pro tebe neni bratrem ve vire -
je to intelektualni bezdomovec 

).