tva neschopnost odlisit fyzikalni realitu od teologicke sugesce je tvym
intelektualnim nekrologem - tvrdit, ze atheista "vykrádá Boha", protoze
pouziva fyzikalni zakony, je logicky nesmysl....je to tak, vy operujete
slovami, vecami, faktami, pojmami, zákonmi, jednoducho vykrádate Boha...nič
nevzniklo samo od seba, nič nie je dané bez príčiny - príčinnosť príčin
musí platit, je to logika, a tak je aj prvá príčina...
...je jednoduché tvrdiť (taká kamufláž mysli), že ak niečo je, tak to tak
vniklo, a je to tak...rozum žiada vysvetlenie, prečo to, čo je, je - ako to
vzniklo, akú má príčinu existencie, prečo to je, k čomu to je, aký to má
význam, a k čomu to smeruje...príčinnosť príčin smerom k prvej
príčine vám niečo hovorí? - alebo to účelovo vynechávate, vyhýbate sa
tomu, nebudete sa tým zaoberať? - ale to potom konáte falošne proti rozumu,
lebo rozum chce vedieť..
...ateismus vlastní jeden typický fakt - nepýta sa na podstatu, pôvod,
príčinu, zmysel, význam vecí a javov sveta, a kam to všetko ide...





