ad visitor77:
tvrdit, ze rozum zada vysvetleni priciny, je spravne, ale tvrdit, ze onou
pricinou musi byt tvuj konkretni nabozensky konstrukt, je vsak trapny logicky
faul - pokud vesmir vyzaduje pricinu, pak tato pricina podleha fyzice a
matematice, nikoliv tvym biblickym mytum - jen parazitujes na terminu
"příčina" a snazis se mu vnutit lidske vlastnosti.. jinak atheismus se na
podstatu pta a odpovida naturalismem - rozdil je v tom, ze zatimco veda poctive
zkouma mechanismy (Big Bang, kvantove singularity), ty do mezer v poznani jen
cpes slovo "Bůh" a prohlasis to za vysvetleni.. nehledas smysl, ale dogmatickou
anestezii, abys nemusel celit faktu, ze vesmir tve emoce k fungovani nepotrebuje
- neobhajujes rozum, ty ho korumpujes, protoze tvrdit, ze "nic nevzniklo samo",
ale tvuj Buh ano, je ucebnicova vyjimka z pravidla





