To jsou obrazy, vjadřují že muž a žena jsou jedno tělo a tedy jeden člověk.
To jsou obrazy, vjadřují že muž a žena jsou jedno tělo a tedy jeden člověk.
To je zřejmé, když je to jedno tělo u zubaře a trpí, tak vlastně
netrpí, protože to trpení přebírá druhá půlka člověka.
Zkrátka, aby bylo jasné, jedna single osoba není člověkem, potřebuje k
tomu druhou osobu a pak jsou obě osoby do hromady člověkem a vystačí si s
jednou občankou.
Radko mě je to jasné, ptal jsem se právě proto visitora, pro kterého
jsou Adam a Eva první lidé a postup jejich stvoření naskýtá ten fakt, že
měli 1 KS.

Změna barvy - kůže, vlasů, očí a atd. je jasné - přizpůsobení se
prostředí a pod..
Ale na krev nemá prostředí vliv.
Proto jsem chtěl od něj vysvětlení.
Ale nějak se mu do toho nechce - asi by zjistil, že to všechno bylo
jinak.

Co ti na to má kreacionista napsat jiného, než jako že když měnil stavitelům mluvnice při stavbě babylónské věže, který ho urážela, tak změnil i barvu pokožky, vlasů. očí, DNA a také krevní skupiny. To byl prostě trest pro celé lidstvo, tedy i pro Australany, Američany, Afričany a Evropany, že si chtěli udělat výtah do nebe.
nelze míchat duchovní a fyzický svět... Bible popisuje svět duchovní nikoliv fyzický
To jako vážně?
Vždyť jsme se tady hádali (ne my dva) o Potopě, 10 ranách egyptských a
pod..

jasně, ale to jou jen spekulace...snahy to nějak dopasovat na historii, to je (podle mě) nemožné a vlastně i zbytečné.
Jak to, že to nejde míchat ? Pobožní to činí permanentně - nohami stojí na Zemi, dýchají vzduch, pijí vodu , rodí se i umírají, ale ve své náboženské extázi "žijí" rovněž a paralelně. Před a po jídle se modlí a děkují bohovi za knedlíky, zelí a pečené vepřové. No a při fyzické smrti se rovněž dostanou do duchovní extáze, nechají se pomazat, katolíci se s radostí vyzpovídají ze všech hříchů, prásknou na sebe třeba to, jak okrádali JZD. A představují si jak jejich nesmrtelná duše odlétne nadsvětelnou rychlostí rovnou do nebe.
teď jsem moc nepochopila jak to myslíš... je to takový guláš a slepenec :-)) Duchovního jsme tam neobjevila nic.