ad. necroczar
to sú vaše predstavy, váš pohľad na vec - a to z jedného, len vášho uhla
pohľadu, je to teda
.1. to vaše A, to B (príčiny konfrliktu, svojský neznalá, neprofesionálny
pohľad EÚ, NATO/západu na tento konflikt - teda pohľad vraj "západnej
demokracie" (ale to je ich domokracia), ich predstáv, bez toho, aby veci
vnímali v pravde, i v historickom a národnom pohľade, kontexte ruského
národa/národov, na jeho históriu, vieru kultúru, tradície...
...chcem tým povedať že táto válka je výsledkom už od r. 1990 správania
sa oboch, ich predstáv o tom, čo komu patrí, ako by to malo byť - vznikla v
nedorozumení oboch v pohľade na vec...Ukrajina vždy bola súčasťou ruského
"impéria", Rus obetoval v histórii obrovské obete za to, aby Ukrajina vôbec
existovala (hlavne skrze rozpínavé aktitvity islamu a jeho moci v v
posledných storočiach - predpokladá sa, že Rus obetoval za existenciu
Ukrajiny 3 milióny ľudí (stačí pozrieť do histórie) - a tak pochopiteľne
sa Rus takto v posledných rokoch (od r. 1990, i keď Gorbačov to trochu
"umlčal") správa - pokladá Ukrajinu za územie, nad ktorým chce mať
určitý politický, ekonomický i vojenský vplyv, NATO nenávidí, pokladá
stále Ukrajinca za "zmodifikovaného Rusa" - všetci Ukrajinci hovoria rusky v
medzinárodnom kontexte vzťahov (i keď doma, v rodinách ukrajinsky), ..
.2. západní politici (Merz, Starmer/on zrejme v týchto dňoch končí,
Macron, Rutte s NATO a iní) nemajú žiadne právo vôbec hovoriť o Ukrajine,
o tejto válke, nie je to ich vec, - a vieme, že Rusovi spôsobili obrovské
škody, ich zbrane zabili a zabíjajú mnoho Rusov, a tak prez. Putin nikdy s
nimi nebude jednať, sú pre neho politickí "šašovia"...
...táto válka (ako všetky války) neskončí silou zbraní, musí skončiť
rokovaním, ujasnením si vzťahov Rusko vs Ukrajina, ale v týchto rozhovoroch
musia byť (viesť ich) nezávislí ľudia, nezaujatí európski (alebo
mimoeurópski) diplomati, lebo EÚ a NATO sú- a budú tu vždy
paralyzované, Rusom nenávidené, Rus ich odmietol počúvať a riadiť sa ich
návrhmi a nariadeniami - inak válka bude pokračovať do totálneho vyhladenia
mužského potomstva Ukrajiny, a vážne straty Rusa, chce to tu múdrosť a
nezávislosť pohľadu...kto to vyrieši, dostane Nobelovu cenu za mier!
